Rokio

Vidíte zde rozdíl ve skákání druhým do řeči? Který důvod je podle vás horší?

Někdo skočí druhému do řeči, protože má neutuchající potřebu něco říct, ale pak osobu, se kterou mluví, nechá domluvit. Jiný člověk může druhému člověku neustále skákat do řeči, aby mu zabránil v mluvení a nenechá ho tak říct vůbec nic. Chce například rozhovor ukončit, nebo mu zabránit ve vyjádření jeho myšlenky.

Také si myslíte, že ten druhý důvod je horší? Vidíte zde rozdíl? Je podle vás motivace pro skákání do řeči také podstatná pro rozhodnutí, který druh skákání do řeči je více špatný?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Druhý důvod je horší. Úplně nejhorší je, že si ho osvojili televizní redaktoři, kteří mají pocit, že vlastní patent na pravdu a na správný názor. Nenechat domluvit pozvaného hosta je nejen nezdvořilost, ale i znak nadřazenosti: host odpovídá jinak, než v TV chceme, a jsme ochotni tolerovat. Hrozné.

Další odpovědi
Moccaa

Být na místě obou pánů, hanba by mě fackovala, synku.

Moccaa

Ametyst: Ve sportovní redakci toto nespatřuji. Zapni si někdy ČT Sport a uvidíš kvalitní novinařinu. Když vidím pana Soukupa, není to to pravé ořechové. Ale samozřejmě ti názor neberu, synku.

Ametyst

No hurá, aspoň někde je svět v pořádku. Nejsem synek, ale dcerka.:-))

Malvína

😀😀😀👍