Meggie2

Vidíte v ekonomické krizi nějaké kladné dopady?

Odpovědi
Pepa25

Může dojít k redukci bublin (poklesu přehřátých, nafouklých cen) na některých trzích, např. nemovitostí nebo komodit nebo vyřešení nedostatku pracovních sil.

Kepler

Nevím, kterou máš na mysli, ale ta současná je mi sympatická v tom, že se to mých příjmů důchodce nijak nedotkne a že nemám pod okny takový bordel z dopravy a je relativní klídek. Jinak všeobecně z každé krize je východisko, všechno se vrátí do svých výchozích kolejí a tak máme zaděláno na další krizi 🙂

gumiczud

Snad jenom, že se na chvilku pročistí vzduch a zlevní nemovitosti.

autacek

To si piš, ti silní, jako třeba stát či nejmenovaný holding, schramstnou ty slabé. A ještě se tomu bude říkat záchrana.

Mc Merkurion

… ano, neprudí chvlkaři se svejma demonstracema …

Drap

Na ekonomických krizích nebývají většinou kladné dopady. Doposud se ještě současná krize ani pořádně neprojevila. To teprve přijde.

quentos

Jistě, lidi byli přinuceni zpomalit, snížil se objem emisí škodlivých plynů a vyjasnily se mezilidské vztahy (stoupla rozvodovost, jinde to naopak rodiny stmelilo). Dokázali jsme se jako národ semknout proti společnému nepříteli, a to tak, že si nás berou za vzor i v Americe (viz projekt „Česko šije roušky“ apod.)
Paradoxně i ti mnozí mrtví jsou klad – zkrátka je nás „moc“ a příroda už nevěděla, co s tím. To má ale i svou druhou stranu – po každé krizi přijde populační exploze…