Kuchařosatan

V jakých případech mám volat 156 (městskou policii) a v jakých případech 158 (Policii České republiky)?

Nejlepší odpověď
quentos

156 v „méně závažných“ případech – MP má méně rozsáhlé kompetence než PČR. Ale jinak, jak už bylo řečeno, je to jedno – ony si info předají mezi sebou. Proto se tomu říká „integrovaný“ záchranný systém – lidé ho volají často ve stresu, takže se stává, že si čísla spletou (často daleko závažněji – třeba hasiče místo záchranky apod.).
Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Volal jsem 158 v poměrně klasickém případě, na který by stačilo 156. Operátor na 158 řekl: „Tak my tam někoho pošlem…“ – a poslal (zcela správně) strážníky…

Další odpovědi
Kepler

Pokud jsi ve svém městě, volej 156. Jindy 158. Ale jinak je to celkem jedno. Nic nám nepomáhá a nic nás nechrání.

aliendrone

No, když ti odtáhnou auto, má v tom prsty městská, takže neztrácej čas voláním státním bengům. :)

led

Tiesňové linky
150 hasiči – volať v prípade požiarov, dopravných nehôd
155 zdravotná záchranná služba – volať pri náhlych zmenách zdravia, strate vedomia, bezvedomí, pri problémoch s dýchaním, so srdcom, pri infarkte, otrave liekmi, chemikáliami, popáleninách, vážnych úrazoch, krvácaní
156 mestská polícia v menej závažných prípadoch
158 polícia

112 integrovaný záchranný systém – volať, ak treba zásah záchranárov, hasičov či policajtov, ide o európske číslo tiesňového volania

čísla sú bezplatné a používajú sa bez predvoľby

annas

Mojá známá jela na kole a vzadu z košíku ji někdo ukradl nákup. Všimla si toho, ale dotyčný byl rychlejší,. jen se mihl kolem ní.

Jeli kolem strážníci MP, zastavíla je, ale odmítli ji s tím,. že to nepatří do jejich kompetence.,. ale přivolali policisty.

Ale myslím si, že pokud nejde o život, že to tolik nevadí, zda zavoláte na městskou či státní policii., případně na tísňovou linku 112.

U nás MP nejvíc řeší parkování aut na trávníku.

Drap

V těch v kterých je to třeba!

Klaproth

Je to jedno. Oni si to předají.

Rokio

Pokud se stane trestný čin, volej 158. Jestliže jsi svědkem přestupku, vytoč 156.