Lgee

V jakém obchodě najdu čerstvé mléko v akci?

Jiné než čerstvé mléko mi moc nechutna a jelikož dokáží vypít i 5 litrů denně tak je to docela dost když mléko čerstvé stojí 24 korun, ale už hodně dlouho sem neviděl akci na čerstvé mléko, kde je nejčastější a je vůbec?

Odpovědi
Justin1

Hledej: https://www.ku­pi.cz/hledej?f=%C4%8D­erstv%C3%A9%20­ml%C3%A9ko&vse=0

elkon

Opravdu čerstvé mléko koupíš jedině přímo od statkáře, nebo jinde přímo na vesnici. To, co je v obchodě je mléko různě upravené, jen ne čerstvé. A pokud opravdu piješ 5 litrů tekutin denně, tak se připrav, že brzy zemřeš na selhání ledvin.
A jestli je někde napsáno „Čerstvé mléko“, tak je to klamání spotřebitele, stejně jako např. když někdo napíše „domácí paštika, nebo domácí jitrnice“. Určitě je nedělali doma.

Wallace

No, čerstvé taky úplně není. Kdybys bydlel na statku jako já, kde máme vlastní mléko, tak bys věděl, že čerstvý rozhodně není. Neříká ti něco pasterizace? Takhle mléko vydrží mnohem déle, ale už je „jiné“. Neříkám škodlivé, ale není to prostě ono. A nejen po stránce chuti.

Maty Wei

V globusu 👌

cappuccino

Pri tve spotrebe bych zvazovala, jestli si nemam poridit kravu!!?

cochee

Jednu dobu byl zde v česku boom tzv. mlékomatů. To byly/jsou automaty, které za příslušnou částku natočily do připravené láhve 0,5 nebo 1 l mléka. Kontejner na mléko v mlékomatu byl chlazený a provozovatel mlékomatu dohlížel na pravidelný přísun čerstvého mléka z místních zdrojů. Mléko nebylo tepelně ošetřeno (pasterováno) a to bylo příčinou jejich krutého útlumu až zániku, protože závistivá potenciální konkurence to „rozmazala“ výše, s tím, že takovéto mléko je potenciálním zdrojem chorob. Medializace způsobila, že běžný lid se toho začal obávat a přestal mléko odebírat; – u nás na Ostravsku bylo v té době rozeseto několik desítek mlékomatů a jejich provozovatel po tomto vynuceném útlumu nakonec zredukoval jejich počet na DVA – jeden mu stojí u domu, kde také provozuje prodejnu potravin, a druhý údajně stojí v satelitním městě Ostravy (toto info mám ale několik let staré) – vzdálenost ± 10 km. Toto je IMHO jediný zdroj opravdu ČERSTVÉHO mléka, co se týče lidí, kteří nemají možnost si zajít na nějaký statek pro čerstvě nadojené. Mléko prodávané v nějakých lahvích v marketech s přídomkem „čerstvé“ je fejk – čerstvé (ve správném smyslu slova) není.

Lgee

Wallace – to neříkám ale furt asi lepší než to v krabici.

Wallace

Jo, chápu. Ale říká se, že lék od jedu dělí jen množství…

Lgee

Elkton – není to tradiční čerstvé mléko ale stále lepší než to trvanlivé v krabici.