Rokio

Udělal jsem dobrý skutek, když jsem mámu a sourozence pozval do pekárny?

Příspěvek na domácnost jsem dal mámě včera. To pozvání bylo navíc.

Čin jsem vykonal, abych rodině udělal radost a také pro dobrý pocit, který je pro mě nesmírně důležitý.

Nejlepší odpověď
Drap

jiná odpověď

Osobně bych to považoval za běžný život a ne dobrý skutek abych se s ním chlubil.

Další odpovědi
Kelt

jiná odpověď

V jedné knize, která popisuje život muslimského chlapce, se trochu píše o islámu a povinností každého věřícího, je poskytovat dary. Třeba finanční, nebo pomocné a podobně. A není důležité velikost částky, skutku, ale ten pocit. A nemusíme se tím chlubit druhým, abych se předváděli nebo hodnotili. A takový je případ tvůj, Rokio. Dobré skutky neděláme proto, že nám to někdo počítá, ale proto, že máme někoho rádi, chceme někomu pomoci a podobně. A takové otázky tady ani nepatří.

led

jiná odpověď

Zberateľ dobrých skutkov Rokio… Čo keby ste aspoň raz spravili dobrý skutok, len tak prirodzene, bez samochvály. Ak musíte premýšľať, či skutok si zaslúži pochvalu, radšej ho nerobte, pretože by som mohla zmeniť váš titul na „vypočítavec Rokio“, čo je záporné hodnotenie vášho činu.

aliendrone

jiná odpověď

To záleží na účelu pozvání. Pokud by šlo např. o provedení jejího úklidu či jiné práce, muselo by se to probrat podrobně, ale to se mi nechce. ;) :)

da ny

jiná odpověď

Pod pojmem „dobrý skutek“ si představuji něco docela jiného. Nezištnou pomoc, dar aj. Váš skutek považuji, za zcela běžný jev (samozřejmost). Společně, radostně prožitý čas. ;)

paul1

byl to neutrální skutek

Možná by se to dalo počítat mezi dobré skutky, záleží ale na tom, proč si je do pekárny pozval.
A chválit se tím? Víš, že samochvála smrdí?

Adam2006

byl to neutrální skutek

hapiky

jiná odpověď

To byl od tebe pěkně propečený skutek.

Katy81

jiná odpověď

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.