kurec

Taky se vám tak špatně dýchá ten suchý vzduch v zimě?

Odpovědi
elkon

Ne.

paul1

Suchý vzduch mi zatím ani nevadí, horší je to s dýcháním při velkých mrazech.

marci1

Jistě. Je nutno vzduch zvlhčovat. 😄

jirka F

Ani ne, akorát jsem vykašlal při delším pobytu venku hlen s krví ale to byla jen náhoda.

Reverend

Nevím, jestli myslíte doma nebo venku. Doma je extrémně suchý kvůli topení, tak tam je nutné mít zvlhčovač min. na 40%, alternativně používat nosní sprej s mořskou vodou (celoročně to pomáhá na zlepšení funkčnosti sliznice).

A na počasí je nutné si zvykat, tj. ideálně alespoň 1× denně vycházka bez ohledu na počasí, nejen, že to zlepšuje funkci imunitního systému, ale i psychiku.

Samozřejmě je dobré vědět, jak jste na tom se zdravím, potíže s dýcháním mohou mít kardiaci.