Rokio

Také si myslíte, že Miloš Zeman je už starý na prezidentování a měl by zamířit do starobynce?

Měl by podle vás náš prezident odstoupit z funkce?

Podle mě ano, protože patří do starého železa a dělá naší zemi jen ostudu.

Nejlepší odpověď
Dochy

Věřím, že existují lidé, co ho mají radi a on má rád je. Nevím, proč by měl jít do starobince. Podle mně není nad to být s rodinou. I když ne vždy je to možné. Zeman určitě nebude v takové nouzi aby si nemohl zajistit důstojné stáří ve svém. tvrdit, že patří do starého železa mi přijde trochu za hranou i když s tou ostudou musím docela souhlasit.

Další odpovědi
JežíšKristus

Ano, staří lidé jsou dost k ničemu. Kdokoliv tvrdí opak, jen úmyslně ignoruje biologická fakta.

Drap

Nemyslím si to, kdyby ti mozek fungoval alespoň na 10ˇtoho jho, vypadaly by tvé otázky jinak.

Rys95

Nesouhlasím s myšlenkou, že staří automaticky patří do starého železa. Jsou politici v pokročilém věku, kteří jsou přínosem. Jsou mladí politici, kteří na to nemají.

Disraeli

Ostudu dělá (a bůhvíjak excelentní nebyli ani přechozí prezidenti), ALE to není kvůli věku. ;) To protože je to Zeman.
Třeba v monarchii panovník vládne, dokud nezemře, kdy je pak okamžitě nahrazen jeho dědicem. V dřívějších dobách, pokud už panovník vyjímečně nemohl vykonávat své povinnosti, tak je vykonával následník, ale formálně/oficiálně byl stále panovník, ten žijící/úřadující monarcha (následník vystupoval v jeho jménu/osobě). Dnes, v moderní době je i pár vyjímek (Juan Carlos), ale jinak je abdikace spojená spíš s donuceným až násilným odstoupením monarchy… a normálně vládne až do smrti, od toho je to taky monarchie.
Královna Alžběta má skoro o 20 let víc, než Zeman (a taky je mnohem aktivnější). Sultán Kabús zemřel v 79, Markéta II. má 81 let, Harald V. má 84 let, Ráma IX. zemřel v 88 letech, papež František má 84, Mohamed Al Kasimi 82, Nawwáf al-Ahmad má 84, Salmán má 85 let. A sposuta dalších má přibližně taky tolik nebo přibližně jako Zeman… a nikdo si na to v jejich zemích nestěžuje/nes­těžoval (na ostudu nebo problémy s věkem hlavy státu… snad jen u krále Salmána byly nějaké spekulace až na to, že předloni byly vvráceny).
I Biden má 79… ale nutno říct, že na něm to je docela znát. Často působí, že má spíš tak přes 100. Jsou totiž i starší prezidenti, než je on (přes 80) a nepůsobí tak jako někdy on (dezorientace, zmatení, popletení inforamací nebo i reality).
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Lists_of_sta­te_leaders_by_a­ge

Starší lidé rozhodně nejsou k ničemu. Žádná biologická fakta se neignorují, jediné v čem jsou rozdílní od jiných je, že jsou starší a u někteří z nich (obzvlášť u státníků) moudřejší/zku­šenější s těmi nabytými roky. NĚKTEŘÍ starší mohou mít problémy s pamětí, demenci, alzheimera nebo vratké zdraví a tělo (ale zrovna tohle ke stáří patří a není to nic, co by snižovalo jejich hodnotu nebo význam, důležitost, kvality a podobné). Tamty nemoci ale nejsou žádným pravidlem ani ty problémy s pamětí. Naopak, pokud stále pracují a procvičují si ji, tak žádné problémy nemají… záleží taky dost na životním stylu a té jejich práci/povinnostech. Každopáně MOHOU být mnohem přínosnější, než někteří mladí (taky důstojnější, moudřejší, zběhlejší a podobně.. ale u prezidentů to za mě platí míň. To jsou jen politici, kteří se načas mohou dostat na určitý post).

paul1

Měl by odejít a uvolnit místo nějakému mladšímu (mladší) adeptu. Ostudy už udělal dost, také nějako zvlášť nereprezentuje. Celkem dobře by ho nahradila např. paní prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D. Je neporovnatelně reprezentativnější a příjemnější.

Zdroj: prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D.

da ny

Starý? Vždyť je mu teprve 77 let! Prezident USA je o 2 roky starší ;D
Asi by mohl odstoupit, zejména ze zdravotních důvodů.
Proč by měl zamířit do starobince? Bude mít dostatek financí na to, aby se o něj někdo postaral doma, tedy v Lánech, kde se mu líbí, se chce se tam usadit, buduje si bydlení.:)
Moc nekřičte/me. Netušíme, jaký ješita, paličák, „umělec“, loutka přijde na jeho místo.

Čecho_slovák

Pan president Zeman dokončí svoji funkci, a ty si dokonči JČ.

da ny

@…Jéžiš, JežíšKristus do kolika let, maximálně sis tady naplánoival s touto filozofií, tady „otravovat vzduch“?
Nepopírám biologický proces (stárnutí), ale já mám celkem oprávněný pocit, že čím dál více MLADÝCH LIDÍ, JE DOST K NIČEMU. Sobeckých, nevzdělaných, netolerantních, s ručičkama štítícíma se práce. Kácejících se z každého prdíku, potácejících se ve stresu a depresích. Houby to vydrží. ;D

Dochy

Disraeli: v zásadě souhlas – s tím, že to není věkem ale Zemanem. I když myslím, že věk a související problémy tomu přispívají. Rozdíl o proti královně Alžbětě je v tom, že celý život byla vychovávána pro svou roli a mám pocit že má i ve své přirozenosti lidi sbližovat. Zeman lidi rozděluje. Netvrdím, že nikdy neudělala chybu, ale holt se snažila a snaží pracovat pro lidi. A asi měla štěstí na způsob stárnutí. Někomu věk moudrost přidává a někomu ne…

Disraeli

Já bych, řekl, že princip úřadu prezidenta je lidi rozdělovat. Už jen to, že se volí a lidi to dělí minimálně do dvou táborů (příznivci/odpůrci, zhrení voliči neúspěšných kandidátů, propagace a ‚antipropagace‘ protikandidátů). A pokud je ten člověk ještě navíc trochu „štváč“, tak rozděluje o to znatelnějí (namísto, aby sjednocoval, což by měl být jeden z hlavních úkolů hlavy státu).
Výchova a příparava samozřejmě hraje roli. Co se týká věku a s tím spojené zdraví, tak Zeman je tak trochu alkoholik a kuřák. A to se za ty roky nasbírá… jako královna Alžběta taky pije alkohol a dokonce pravidelně (gin, víno,.. ke snídani, k obědu a večeři), ale v malém množství a právě na podporu zdraví a trávení.

Čecho_slovák

paul1, běda mužům kterým žena vládne! Koukni do historie.

Disraeli

Sabah al-Ahmad měl 91 let, na toho jsem zapomněl.

Disraeli

A třeba Abd Alláh bin Abd al-Azíz měl 90, a bylo/je plno dalších, starších než Zeman.

Rokio

Dochy: Promiň. Asi jsem to trochu přehnal.