Disraeli

Neznám, možná jsem o něm kdysi slyšel, ale absolutně mě taková bezvýznamná existence nezajímá.

Nemám rád tyto „mainstreamové“ úmrtí a tragédie. Každou vteřinu se někdo narodí (stovky narození během minuty na celém světě), každou vteřinu někdo zemře (100+ během minuty po celém světě). A to jsou jakákoli úmrtí, pravidelné jsou různé tragédie, nehody a hodně často vraždy. Hromada násilností, znásilnění a probíhajících konfliktů denně a nonstop. Média se pořád snaží zdůraznit některou tragédii, úmrtí či vraždu NĚKOHO i zcela běžného a takových události, která se nijak nevymykají (a to ne bulváry, ale normální „objektivní“ média). Dělají, že je některá tragédie tragičtější, než jiná, něčí vražda hrozivější nebo závažnější, než jiná a některá válka horší, než jiná (nemluvím teď o počtech, jako spíš o zviditelňování jen vybraných tragédií, která ale nejsou horší než jiná, záměrně/neúmyslně neznámé a opomíjené). Pokud jde o úmrtí a nejedná se o někoho opravdu světově známého+významného, úspěšného nebo to není nějaká hlava státu apod., tak je to docela irelevantní. Ale lidi/davy se na tohle chytají, zaměřují a klidně kvůli tomu začnou protestovat nebo se spustí vlna (,..hořekování, nářků, prostestů/bojkotů, povstání, hysterie). Ano, nějaká brutální vražda nebo znásilnění některé dívky JE tragédií, ale není to nic, co by se nedělo velmi často nebo vlastně pořád. Média se akorát rády zaměřují na NĚCO a lidi budou brečet nad něčím, co se je netýká a budou řešit tuto jedinou, individuální (a medializovanou) záležitost, která je zveličená a je jí věnovaná nadměrná pozornost, ale ty tisíce jiných a stejných je nezajímá, respektive o nich ani nevědí.
Média informují o jedné tragédii (letecké, přírodní,…), ale desítky jiných je nezajímá. Budou neustále psát o jednom ozbrojeném konfliktu, ale ne o těch dalších. Ty ani neexistují (v médiích). Budou psát o jedné vraždě nebo „tragickém“ úmrtí, ale ty tisíce a statisíce jiných (i závažnějších nebo brutálnějších) je jim lhostejných.
Takže nějaký budižkničemu, který se kdysi dávno „proslavi“ tím, že byl opilý a teď o něm budou média pořád psát, mě fakt nezajímá a je mi bez výčitek jedno, že zemřel.

Další odpovědi
marci1

Pronesl větu: „Netušil jsem, jak snadno se člověk proslaví. Stačí se pořádně ožrat." 😄
Pít prý začal po smrti manželky, tak mu přeji do nebe klid a pohodu ve blízkosti své ženy. 😐

hornyradek90

Odpočívej v pokoji… Že by osmipromilového řidiče nakonec zabila vakcína? 😁

da ny

Neznám….
ČT1 mi „naservírovala jen“ úmrtí jiné legendy : https://www.no­vinky.cz/clanek/zah­ranicni-evropa-zemrela-gina-lollobrigida-40420147
Mír jejich duši…..

cochee

A myslíš doufám tu formulaci otázky ironicky? Nebo fakt má být nějaká ožralá sviňa legenda? To už se jako fakt svět v kravský kokot obracá?

Arne1

v životě jsem o této legendě neslyšel