Kazatel

Tak bude ten plyn, nebo nebude? Myslíte, že nám ten plyn nakonec Němci pustí? Po 40 letech Němce budeme prosit o plyn!?

Z východu jak dřív už to asi neteče, neb tudy se zásobuje přes Německo v protisměru Ukrajina.

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/clanek/je-to-mimo-nasi-kontrolu-napsal-gazprom-k-dodavkam-plynu-velkemu-zakaznikovi-40403273

Odpovědi
da ny

Měli by se podělit.
Potřebují mraky naší levné elektřiny i z uhelných elektráren I Tisová jede, až jí praská stařičký, před časem odstavený kotel :) (ČEZ ji odkoupil, pak pustil, pro nerentabilitu a předpokládaný konec provozu. Staronový majitel/é jsou opět v balíku. Němci dobře platí.)
Naše jaderné se také tumlují ve výkonech.

radonowotny

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/UVB-76

dubraro

IMHO nepustí, protože jej sami nebudou mít.

Kazatel

Žádám pana quentose aby neměnil smysl otázky. Ta řadová číslovka tam byla dost podstatná, ve 40. letech měli Němci plynu, obzvlášť pro nás, na rozdávání.

quentos

Tak to napiš česky a ne hotentotsky. „Po čtyřicátých letech“? Nelze „měnit smysl“ něčeho, co vůbec žádný smysl nemá.

Kazatel

Ty jsi asi 40. léta nezažil a v dějepise patrně chyběl, plynu měli tehdy Němci pro Čechy a jinou svoloč dost. Navíc popíráním genocidy se vystavuješ nebezpečí trestního stíhání.

Dochy

Tak si to vyedituj sám. Podruhé už to nejspíš quentos nezmění.