bauerlukin

Spíte někdo nebo znáte někoho, kdo spí méně než 4 hodiny denně?

Občas při těch šílených mejdanech co někteří lidé mají si myslím, že to 4 h denně (tak se to píše na internetu, že je to minimální doba spánku) není, ale možná se pletu. Díky předem

Nejlepší odpověď
marci1

Znám, téměř to splňuje Edison. 🙂
Nejenže spal jen čtyři nebo pět hodin denně, ale měl pocit, že by ho měli všichni následovat. V říjnu 1914 dokonce v rozhovoru pro New York Times uvedl, že „spánek je absurdita, zlozvyk. Nic na tomto světě neohrožuje efektivitu lidstva víc než přemíra spánku. Za milion let nebudeme chodit spát vůbec“. Nejspíš zdokonalil žárovku, jen aby nám zabránil spát. 🙂

https://patali­e.cz/nespi-jen-zoufalci-odstartujte-svou-spankovou-revoluci/

Další odpovědi
UPhelp

Neznám, ale při polyfázovém spánku to není nemožné ani nezdravé (člověk spí několikrát denně, ale v krátkých intervalech – tak spí snad všichni savci a plno zvířat).
Jako někdy se stane, že spím hodně málo nebo vůbec, ale to není nic pravidelného. Nejdýl jsem byl necelé tři dny bez spánku.

EKSOT123

Několik let jsem tak spal 2–4 hodiny, někdy vůbec a zároveň dělal fyzicky náročnou práci. To asi není nejlepší kombinace. A někteří ptáci prakticky nespí – spí v mikrospánku za letu, nebo plavajíce po řece.
https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/ukra­jinec-si-dvacet-let-nezdrimnul-318548

hapiky

Nejlepší spánek je do růžova https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GCqd3BLwrUg

CrazyCorn69

Jak řekl kadet Carey Mahoney v Policejní akademii: „Spaní je pro buzíky.“

Kelt

Někdy jsem to já. Vstávám 3:30 a jdu spát po půlnoci a pak dělám dvanáctky. Pak to musím dospávat jindy

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.