Savier

Spálil jsem se na slunci. Co mi hrozí?

Už to nikdy neudělám, já jsem hrozný blbec. Četl jsem o rakovině kůže… Už jste se někdy spálili a nic se vám nestalo? Třeba i vícekrát? Mám spálené ramena a nohy. Spálil jsem se už párkát v minulosti a když se člověk spálí 3× a víckrát tak se riziko rakoviny kůže zvyšuje až 7× 😰😔 a já už se víc jak 3× spálil 😓😓😓 Klepu se a nevím co dělat.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano spálil. Dokonce mnohokrát. Za mlada se mě to občas přihodilo, také díky tomu, že mám světlou kůži. Co dělat? Pokud ses už spálil, tak chladit a hlavně mazat. Je na to celá řada kosmetických přípravků. Poradí ti i v lékárně. Lze mazat však čímkoli mastným, od krémů přes oleje. Kůže prudce vysychá a pokud nebudeš dostatečně ji mazat, sloupe se. Vyzkoušet si to musí snad každý. Rakovina je značná nepříjemnost, ale neni nutné počítat s tím, že vypukne při každém ožehnutí sluníčkem. Riziko tady sice je, ale buď v klidu.

Další odpovědi
Filip84

Já nevím, co si mám představit pod pojmem „spálit se na slunci“, měl jsi dát foto. 🤷🏽‍♀️😅

Ne, já jsem tmavý typ, opaluju se poměrně dobře. U moře se všichni mazali jakýmsi tím olejem u UV filtrem 89, nebo tak něco, a já jsem se ráno natřel olivovým olejem, pak jsem se znovu natřel odpoledne, protože jsem se umyl, jak jsem byl zpocený a vydrželo mi to do večera.

Ale ono to bylo taky tím, že jsem se nerožnil na slunci na pláži. Ono když si lehneš na záda, usneš, za dvě hodiny se vzbudíš, lehneš si na břicho, usneš a vzbudíš se za tři hodiny, tak budeš „na loupačku“ Sicher a můžeš se natřít krémem klidně i s UV faktorem 898. 🙄😅

novakjarek90

Hlavně moc nepřemýšlej nad tím kolikrát se museli „spálit“ tvoji předci bez opalovacího krému, aby nakonec nezemřeli na rakovinu kůže. Jó Jarda Dušek je dezinformátor a jinak nechápu co řešíš, když tě prý zachrání „západní“ medicína 😁

Mesiáš

Potři spáleniny sádlem a uleví se ti

cappuccino

Na popaleniny je dobry Panthenol.

3 vex

Great information, I will recommend it to my friends for them to check out. Thanks for sharing! If you have more time, please visit: retro games

Filip84

Savier, sádlem ne, sádlo uzavře póry, pokožka bude macerovat. Když tak, tak polysan cum olei helianthei ana partes aequales, no a nebo nějaký Fastum gel – poradí Ti v lékárně. 🤦🏽‍♀️

Filip84

Savier: Chleba s tvarohem jsi měl?

Savier

Drap: Mockrát děkuji za rady. Hned jsem o něco klidnější.

Filip84

Savier, slunko je zdravý, prosímtě. Zase tady není ozónová díra, jak v Austrálii, nebo ve filmu Freonový duch (1990). Příště si dáš pozor, abys se z něho zdekoval o cosi dřív a hotovo. Furt cosi! 🙄😃