Marty Koller

Souhlasíte s tím, že otrava krve je mnohem závažnější a děsivější onemocnění než rakovina?

Proč se o ní mluví tak málo a mě tak hodně děsí?

Nejlepší odpověď
Dochy

Záleží na okolnostech. Otravu krve s trochou štěstí jde vyléčit antibiotiky. Když se to podaří, jseš „za pár dní“ v pohodě. Když se to nepodaří, mno… za pár dní už jseš taky v pohodě… S rakovinou: I když se podaří, trápíš se minimálně měsíce a do konce života se budeš bát, zda se nevrátí. Když se nepodaří, čekají Tě hodně „veselé“ měsíce života.

Další odpovědi
seraphico

Nesouhlasím. A opravdu nemůžeme vědět, proč tě tak děsí. Zkus navštívit psychologa, třeba ti pomůže to pochopit.

quentos

Ne. Otravu krve lze léčit. Rakovinu sice taky, ale jen někdy a jde to dost těžko.

Jiří Bohumil

Děsivější, ani závažnější určitě není. Ale pokud se zavčas nedostaneš k lékaři a není zahájena účinná léčba, tak jsou smrtelné následky podstatně rychlejší.

Rokio

Podle mě je horší rakovina.

da ny

Toť otázka!!!
Pokud je bakteriální nákaza „rychlá“, dobře skrytá, ATB nevhodně zvolená (nezaberou, rezistence aj.), úmrtí je náhlé i rychlé.
„Sepse je život ohrožující stav. Je to celková reakce organismu s masivní aktivací imunitního systému při bakteriální infekci. Těžké případy sepse se mohou rozvinout do septického šoku, při kterém dochází k selhávání orgánů.“
https://www.sym­ptomy.cz/nemoc/sep­se
„Protože sepse je stále jednou z hlavních příčin úmrtí na jednotkách intenzivní péče…“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sepse

Rakovina je obecně „větším a rozšířenějším strašákem“.
Primárně jde o neléčený (zanedbaný/včas neobjevený zánět). V 90% je přítomen značný deficit Zn (bojovník se záněty) a vysoký HCY. HCY zvyšují genetické mutace krve (až 50% populace). U objevených hlídá hladinu HCY hematolog a snižuje trojkombinací vitamínů. Plus další faktory včetně psychosomatiky.
Když se na onkologický problém přijde včas, u většiny typů je vysoká šance na vyléčení (často, za cenu chirurgického zákroku).
Některé typy jsou plíživé, zákeřné, pozdě objevené, rychlé. Tam je šance na přežití nízká.
Je hodně jiných, závažných nemocí, mnohem nebezpečnějších/zá­keřnějších, než je rakovina.
Pokud Vás něco děsí (a bez důvodu), tak to může být strašák z nedostatku informací nebo hypochondrie. Někdy i diagnoza pro psychiatra.
Pamatujte na „sílu myšlenky“. Myslete tedy hlavně na to, co si přejete a chcete. Hlavně pozitivně. Nikdy na to, oč nestojíte! ;D