hapiky

Souhlasíte s rčením, že banány se vrací?

Pokud mu tedy rozumím, že jde o banány např.od pendreku.

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy jsem takové rčení neslyšel.

Další odpovědi
Kepler

Mně to tak nepřipadá. Jediné banány které se vrátily po změně režimu, jsou ty ze Střední Ameriky, už je nemáme jenom o vánocích. No a když někdo nějakou chytne pendrekem, tak si to nejspíš zaslouží. Snad nejsem moc naivní. Jé, ty žluté vesty ve Francii už musí být banánů přežraní…Já bych tak milosrdný nebyl, kdyby mi někdo zapálil auto, tak bych ho rovnou zastřelil jako škodnou.

annas

Výklad je možný různě.

Jako vždy, když jde o jazykový dotaz, ověřuji ve zdrojích, třeba bude někoho zajímat pozdějí.

SNČ uvádí!

1. sport – gól
,2. nadávka bez bližšího významu
3.v minulosti vězní mívali žluté pyžamo.

--
Takže bych řekla,. že se vrací žlutá barvá – všimla jsem si vystavených oděvů, všechny v odstínu žluté.

Proto se vrací Nokia ve žluté barv ě a tvaru, který se podobá banánu – legendární banán je zpět.
https://www.chip­.cz/novinky/ba­nan-se-vraci-a-dalsi-novinky-nokia/

Pokud jde o pendreky, cukroví, tak jsem si všimla, že se objevují ve všech možných příchutích, tedy jsou i žluté= banánové. Nebo želé banánlvé.

Jinak žluté jsou Jančurovy vlaky, žlutá je dobře viditelná. I když barvu vybral podle barvynewyorských taxíků.

Matouš4444

Také slyším toto přísloví poprvé.

hapiky

annas: Já jsem spíše myslel banán od obušku nebo něco tak. Kdysi kolegu v práci podrazili, a on jen poznamenal: Banány se vrací. Vrátil mu to i s úroky. Předpokládal jsem proto, že se obrazně tím myslí banány, které vzniknou po úderu od obušku. Asi to tedy toho dotyčného napadlo jen tak v napjaté chvíli.

zjentek

Keplere, obětovat lidský život za cenu automobilu? To je cena vysoká, jsi zlý…

hapiky

Kolikrát člověk ve vzteku řekne: Já bych ho zabil, ale když by k tomu došlo, vždy zapracuje nějaká ta zdrženlivost či rozum.

Kepler

Asi ne, ale mohlo by se stát, že se neovládnu. Nesnáším xindly, možná by mi mnozí poděkovali a svět by si ulevil. Kdo zapaluje nevinným lidem auta není zlý?