Kepler

Souhlasíte s Bobem Marley?

„Tráva je lékem národa, alkohol destrukcí.“ Co je podle vás lepší (horší)?

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

I přes to, že se názorově spíše zařadím do skupinu blbečků, jak píše „ten co je“, tak si nemůžu pomoct a musím reagovat. Z jeho názoru vyplývá, že je tráva startovací drogou, což opravdu je, ale drogou je i alkohol, který je ovšem tolerován, ale tak otázka nestojí. Kepler se ptá souhlasíte s Bobem? A já říkám, ne bezvýhradně. A co je lepší? Myslím, že je to tráva. A proč si to myslím? Protože jsem v minulosti měl, v rámci svého zaměstnání, možnost setkávat se s oběma skupinami lidí a mohl jsem tak nahlédnout i do jejich soukromí a vidět co to dělá s jejich životy, blízkými a okolím. Stejně tak vím, že spousta lidí, kteří jsou na „trávě“ nikdy nepřešla na tvrdé drogy a naopak spousta pijanů nakonec skončila u tvrdých drog. A proto pokud srovnám trávu a alkohol musím říct, že jsem viděl, že mnohem více škod svému okolí napáchali alkoholici. O zdravotních výhodách je zbytečné psát, to pochopíme až budeme trpět něčím na co tráva zabírá a nebudeme ji mít kde vzít. Závěrem, ale musím přiznat, že je tady jedna podstatná nevýhoda trávy, a to sice zpětná účinnost, kdy se Vám může z tuků začít uvolňovat THC, a to se může stát i tuším dokonce i po měsíci. V tom vidím velký problém, protože … jasně hulíš, tak nebudeš mít řidičák, ale většina z nás musí chodit taky do práce. Z toho vyplývá, že pro lékařské účely ano, ale jinak ne. I přes to říkám, že s ohledem na okolí je pro mne jednoznačně horší alkohol.

Další odpovědi
quentos

Nesouhlasím. Lék i destrukce může být obojí, u obojího záleží na množství a frekvenci (podobně jako u mnoha jiných věcí).

Drap

Pokud se bere toho či onoho pravidelně větší dávky, vyjde to nastejno.

anonym

Pár takových blbečků s podobným názorem jsem také znal.Samé řeči o agresivních alkoholicích a prospěšnosti marihuany.Potom něco tvrdšího a každý tvrdil že to má pod kontrolou.Dnes je většina z nich pod drnem.Pro mne jsou takoví lidé blbci.

Kepler

Smlouvyzdarm: velmi dobře! Ještě počkám na další názory, jestli teda budou.

Smlouvyzdarm

Já napsal jen jak to vidím vzhledm k tomu co jsem v životě zažil a na vlastní oči viděl…

Kepler

Já to vidím stejně.