Anonym 12345

Šíří se kvůli současné krizi xenofobie a rasismus?

Nejlepší odpověď
zjentek

Tak toho jsem si ještě nevšiml. Naopak, všiml jsem si, jak jsou lidé k sobě ohleduplní, jak se netradičně až nezvykle semknou, když jim teče do bot…

Další odpovědi
Pepa25

Teď zrovna vládne izolace, cizince nikdo neřeší. Na začátku to bylo drsné (viz ta skupina Italů, co kvůli nim zastavili expres v Pardubicích) a až se budou mít opět opatrně otevírat hranice, to bude zase spousta bojovků proti cizincům. Ale spíš než klasické xenofobii nahrává současná situace nacionalismu.

anonym

Pokud se otázka opírá o současnou krizi, tak říkám, že spíš ne. Tenhle smutný fenomén má jiné faktory.

Edison

Taky si to nemyslím…

Rokio

Nemyslím si to. Jsem přesvědčen o opaku.

Ametyst

Pepa25: Taky jsi z těch, co motají nacionalismus s vlastenectvím? V anglicky mluvících zemích to nazývají patriotismus. Pro Tebe sprostá slova?