sesednizkola

Řvete do telefonu?

Myslel jsem si dřív, těší telefonu řvou jenom ožralí lidé, ale posledních pár let potkávám docela dost i střízlivých lidí doslova řvoucich do telefonu.

Zaujal mě asi nejvíc způsob, kdy osoba drží telefon reproduktorem asi tak 20cm od pusy jakoby „naplocho“ od sebe a huláka. Viděl jsem to zatím u několika asiatek v různých koutech Prahy, naposledy na Hůrce.

Dále je to klasika, muž s coklem táhnoucí z hospody nebo ozralej Ukrajinec někde přes putikou.

Další zajímavou skupinu tvoří takoví ti „vedoucí staveb“. Velkej šéf v džínách a perovce něco diriguje na dálku.

Samozřejmě obsah slov nebyl nikdy o hádce nebo konfliktu, normální rozhovory.

Pokud tomu tak také činíte, prosím o osvětlení.

Nejlepší odpověď
rouzi

Řvou lidi, který neslyší, můj případ.:-)
Proto mám automaticky nastaveno, že ten, komu volám, je taky hluchý jako poleno :/

Další odpovědi
quentos

Tak to já naopak slyším dobře, ale řvu do toho taky. Že bychom si podvědomě sugerovali, že volající/volaný je vlastně daleko…? :{D> ono to bude možná „pro jistotu“ – na druhé straně může být špatný signál apod.

Kepler

Příčiny mohou být různé. Osobně bych takovému č****ovi nakopal, protože výsledkem je přemodulovaný, zkreslený a nerozeznatelný hlas. Kdysi, v časech uhlíkových mikrofonů se takto kompenzovala slabá slyšitelnost pevných drátěných linek. Dnes do mobilu řve blbec, který si myslí, že takhle přebije okolní hluk. Pokud někdy špatně slyším, omluvím se a zavěsím.

Drap

Ano řvu, alespoň to tvrdí okolí. Ale u lidí s problémem sluchu to neni nic nezvyklého. Telefon držím u ucha

marci1

Ne. Slyším dobře, pocit že volaný je daleko a musím řvát-nemám, nechci aby mě všichni museli poslouchat a pokud je okolo mě hluk, zacpu si ucho, u kterého nedržím mobil, abych neměla pocit, že mě není slyšet a nemusela řvát jak tygr. 🙂

anonym

Snažím se mluvit tišeji.Největším neštěstím pro okolí jsou hlučně telefonující lidé v MHD.