v342

Rozpustí se vlas v žaludku?

Nejlepší odpověď
orwell

Nerozpustí, ale normálně vyjde druhým koncem trávicí trubice. Dokonce neztratí ani svou pevnost, takže i poté ho lze použít místo dentální nitě.

Další odpovědi
Kepler

Ne, vlas je tvořen keratinem a je to skleroprotein, v podstatě a chemicky bílkovina. Jsou z něj i nehty, srst, rohy a kopyta. Rozpustí jej jen koncentrovanější louh. Prostředí v žaludku je kyselé, proto kočka vytentí ze se sežrané myši i neporušenou srst.

df

Kdyby jenom vlas. Kyselina v lidském žaludku je prý tak silná, že by rozleptala i asfalt. Takže nějaké oblečení, dřevo, papír, sklo apod klidně můžeš pozřít. Ale lepší je dobrý sýr zapitý kvalitním červeným vínem z oblasti And.

marci1

Ne, ale chomáč vlasů či chlupů, může způsobit neprůchodnost střev v důsledku vytvoření bezoáru. 🙂

Boy 13

Nerozpustí, ale vyjde konečníkem ven obsažen v lidském extrementu

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

orwell: Vůbec jsem netušil jaké všechny zkušenosti zdejší uživatelé nabrali 😉

Kepler

orwel: ty jsi fakt praktik ad absurdum! Tak jsem zařehnil, že jsem hned vystartoval na WC!

v342

@kepler díky

Kepler

df: a teď ještě tu o Karkulce…prosím!

df

:-O Jsem překvapen!

v342

@df díky za odpověď!