zenda

Rodiče si chtějí založit vkladní knížku, která by byla na heslo a bez výpovědní lhůty – to je podmínka.

Ani nepožadují nějaké úroky z uložených peněz. Pouze požadují uložit peníze na knížku, aby je neměli doma. Podotýkám, že jim je 80let, nemají internet a ani bankovní účty. A ty si nehodlají v tomto věku ani zakládat !!! Celý život chodí na poštu.
Mohl by mi někdo poradit, zda nějaká banka / spořitelna je schopna takovou knížku založit.
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud myslíš knížku na doručitele a heslo (anonymní), tak ty byli před nějakými 20 lety snad zakázány.
Vkladní knížky na jméno stále existují, podrobné podmínky neznám, ale co vidím přehled tak žádná sláva to není…

https://www.ban­ky.cz/prehled-a-porovnani/vkladni-knizka/

Pepa25

Vkladní knížky samozřejmě existují, jen nejsou anonymní. Už i v té České spořitelně jim ji budou asi rozmlouvat, ale založí jim ji. Samozřejmě mít větší peníze doma v hotovosti je nebezpečná hloupost.