louisel

Prořekl se šéf ČNB Aleš Michl, že současná inflace a budoucí ekonomická recese byla už dávno dopředu naplánovaná?

„To více rozšířilo možnosti bank nakupovat dluhopisy, respektive možnosti státu se zadlužovat. Změkčilo se rozpočtové omezení vlády. Znovu připomínám, že cílem tehdy bylo vyvolat inflaci.“

„Nominálně průměrná mzda za první kvartál vzrostla meziročně o 8,6 procenta, ale reálně klesla o 6,7 procenta a klesá již šest čtvrtletí po sobě“

„Bude to nesnesitelná lehkost bytí. Export a podniky se budou chtít rozjet, ale my i ostatní světové centrální banky budeme brzdit poptávku“

„Podle našich analytiků jsou nemovitosti v některých městech nadhodnocené až o 57 procent, proto určitá korekce bude pro trh ozdravná“

Zdroj: https://www.cnb­.cz/cs/verejnos­t/servis-pro-media/autorske-clanky-rozhovory-s-predstaviteli-cnb/Ales-Michl-Zdrazovani-polevuje-inflace-donbspdvou-mesicu-klesne-pod-10-a-bude-klesat-dal

Odpovědi
Filip84

A proč se ptáš tady, jak my máme vědět, proč někdy, někdo a něco řekl? 🙄🤦🏽‍♀️

Ptej se jeho, ne? 🙄🤪🤓

Pepa25

Ukázková manipulace s fakty!
První věta se týká komentáře k situaci roku 2016, kdy byla v ČR inflace hluboko pod 1%. Další věty se týkají současné situace.