zjentek

Prodlužuje či alespoň zlepšuje kvalitu života užívání syntetických vitamínů?

Dá se o kterémkoli synteticky vyrobeném (ne přírodním) vitímínu tvrdit ěnco podobné ho?

♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠

@Drap: Mohu vědět, jak to děláš? Neobohatíš otázku návodem či receptem? (;

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete několik příkladů na účinky syntetických vitamínů

Např.
"Vitamín C – kyselina askorbová je syntetická verze vitamínu C, ale není to vitamin C. Vitamin C a kyselina askorbová se v těle nechovají stejně. Kvalita vitaminu C v jídle je navíc daleko vyšší a lépe redukuje cholesterol, hladinu triglyceridů, inhibuje arterosklerózu a zvyšuje produkci kolagenu.

Platí pravidlo, že syntetické vitaminy jsou levné a díky své nízké ceně obsahují vysoké dávky těchto vitamínů. Nicméně věřím, že syntetické vitamíny mohou být nebezpečné, zvyšují riziko rakoviny – v jedné studií, která zahrnovala 38 tisíc žen se dokonce ukázalo, že zkracují život jedince." atd.

https://fitnes­smuscle.eu/cs/blog/pr­irodni-versus-synteticke-vitaminy-v-cem-je-rozdil-n451

Další odpovědi
da ny

Zkvalitňuje.
Lze využít i přírodní cesty a trocha té syntetiky :)
Mnohdy po doplnění deficituu něčeho, vitamínů či minerálů „nemoc“ zmizí, stav se zlepší.

„Hra o tvé zdraví“
"Proč tedy doplňy stravy konzumují především nemocní lidé?

Protože zdraví lidé se dopouštějí té chyby, že dokud mají pocit, že jim nic není, tak zdraví nepřičítají žádnou hodnotu a nevidí v něm osobní problém.„
"Je to pojistka správné výživy.“
http://hraozdra­vi.eu/osvedce­ne-doplnky-stravy/

Hlada

Rozhodně ne!
Zdravý člověk nic takového nepotřebuje, nemocný by se měl řídit radami lékaře.

elkon

Vše co je umělé (v rámci potravy), stojí za prd. Proč konzumovat uměliny, když můžeme mít přírodní produkty.

Drap

Ne, používám pouze přírodní vitamíny

DoTazatel

Má to svá pro i proti. Myslím, že není dobré užívat to často – tělo si na to zvykne na ten pravidelný přísun konkrétních vitamínů pomocí tabletek a na to že to nebere „přírodně.“
Na druhou stranu je ale dobré občas si některý dát na posílení imunity, totiž obzvlášť ty, které se přírodně shánějí dost špatně – mnoho potravin i třeba ovoce a zelenina je nemusí obsahovat nebo je můžou obsahovat v jen velmi zanedbatelném množství. Proto je někdy dobré „šňupnout si“ ten vitamin D, rybí tuk, biotin, aj.

Každopádně jsou ty přírodní mnohem mnohem lepší.

koniczek

A co myslíš, že se stane když si necháš odstranit slinivku břišní a začneš používat syntetický inzulin? Prodlouží nebo zlepší se kvalita tvého života?

zjentek

DoTazateli, lidské tělo si biotin prý recykluje a tudíž nedochází k jeho ztrátám. Jeho nedostatek je tedy poměrně vzácný. Tak jsem to slyšel. (;

DoTazatel

Tak to nevim teda, ale zda se mi to divne.. ((-: Co ale vim je, ze se rika jake jsou priznaky, kdyz nam schazi biotin, kdyz ho mame nedostatek…