FlAsh_7

Proč většina literárních děl končí tragicky?

Nejlepší odpověď
quentos

Neříká se „literátní“, ale literární. A není to pravda, nevím, kdes to vzal.

Další odpovědi
Emefej

Nekončí.

elkon

Je to nesmysl. Máš špatný přehled.

Drap

Netuším co čteš, ale já mám úplně jinou zkušenost.

led

Tragicky končia prevažne diela, ktoré ukazujú, že „takto sa to robiť nemá, súdruhovia!“ Týmto tragickým koncom nútia čitateľa, aby sa vážne zamyslel, nielen nad konaním hrdinov a príčin ich tragédie, ale aj sám nad sebou a svojim prístupom k sebe samému a k spoločnosti. Niekedy aj v tragédii možno nájsť víťazstvo Života.

Tak a teraz premýšľajte!

Speed77

Jen některé lit. žánry končí tragicky. Troufám si říct, že to ani není padesát na padesát, ale že většina končí dobře. A nezapomeň na obří kategorii, odbornou literaturu, která je větší než ta epická.

Justin1

Neřekl bych, se to je většina, ale mohla by to být taková díla, kde autor cítil potřebu sdílet nějakou špatnou zkušenost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.