zjentek

Proč teroristi neútočí jen na ty vinné?

To přeci proboha nemůže bejt takovej problém, dostat se do blízkosti těch politiků, jejich sponzorů a těch, kdo tyhlety řídí a sjednat konečně nápravu světa a pořádek pro všechny.

Nejlepší odpověď
Kepler

Protože terorismus je slepá a neřízená střela a jejich cílem je západní kultura jako celek. Nejsou to speciální jednotky typu SAS, jsou to amatéři a fanatici. Také vědí, že když nějakého politika odstřelí, přijde deset dalších a horších. Podle mého názoru by mohla být jediná účinná zbraň proti nim stejná, jakou používají oni: třeba poslat raketu na Mekku. Jenže na to jsme moc civilizovaní.

Další odpovědi
Nuk nuk

Smyslem terorismu není trestat někoho, kdo se proti něčemu provinil. Smyslem terorismu (nejen islámského, terorismus nemusí být vázaný jen na islám, ačkoliv ten je v současné době v jednoznačné převaze) je vyvolat atmosféru strachu a nejistoty. Teroristovi je jedno kolik a jakých lidí zabije, stačí když vyvolá vztek, emoce a strach.

dubraro

Protože útočit na nevinné je snazší.

Šidlo

lebo tak by neublížili spoločnosti ako celku......

Akzeret

Ale oni útočí na svůj cíl ;)
Vinní jsou politici z našeho pohledu. Z toho jejich jsou jejich spoluhráči, vždyť jim jenom pomáhají…

Klaproth

Protože jim nejde o vinu či nevinu.Oni chtějí jenom zabíjet.

ivzez

Ta nominace patřila Keplerovi…
[Nevšimla jsem si, že jsem klikla jinam.]

MartinaOL

A kdo jsou ti vinní?

zjentek

Tak kupř. ti, kdo předem plánovali rozflákat Aleppo plný lidí. Ne teroristů. Cilivistů.