dust8

Proč si někteří lidé prokřupávají klouby prstů?

Nejlepší odpověď
annas

Proč?

"Prolamování kloubů, až to zakřupe, je nepochybně věc zvyku. Někdo si ho nemůže odpustit minimálně jednou denně, někdo méně často, jinému zase onen pověstný zvuk vadí natolik, že vedle sebe „prokřupávače“ nemůže vystát. Zajímalo nás, v čem tkví ono kouzlo. Přináší loupnutí v kloubech snad úlevu? Co způsobuje známý zvuk? Může křupání i škodit?

„Po natažení a lupnutí se na chvíli oddálí kloubní plochy až o pár milimetrů a zvýší se rozsah pohybu hlavně u drobných kloubů ruky a prstů. První pocit po lupnutí je z toho důvodu velmi příjemný. Přetrvává i pár minut po kavitaci, kdy se jinak dostatečně pevné kloubní pouzdro a šlachy poněkud uvolní.“ To je také důvod, proč vás chiropraktici po manipulaci s klouby nechají půl hodiny v klidu odpočívat." vice v odkazu

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/kouzlo-lupani-kloubu-proc-si-radi-zakrupeme/

Křupete klouby? Vědci tomu konečně přišli na kloub

Jde o záhadu, která vědce mátla více než sto let, ale nyní, jak se zdá, jí konečně přišli na kloub.

Zvuk, který vznikne, když člověk křupne klouby, způsobí částečné zhroucení bublin v tekutině kloubu"

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/kru­pete-klouby-vedci-tomu-konecne-prisli-na-kloub-11638

Další odpovědi
da ny

Zlozvyk.em „vyženou“ vzduch :)

Jenseptam

Pro mě je to například součást rituálu, kdy se nad něčím zamyslím, poté křupnu klouby a u toho si řeknu „jdu na to“ :)

Je to pro mě i příjemná činnost. Lépe se mi pak píše na klávesnici, manuálně pracuje a podobně. Co to prokřupnutí doprovází, napsali už přede mnou jiní :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.