kurec

Proč severní korea má v názvu demokratická když to není demokratická země?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Protože tam mají volby, což je pro komunisty (až moc) demokracie.
Pro pořádek v těch posledních konaných dne 8.1.2019 byla oficiálně účast 99,99% a 100% hlasovalo pro předloženou kandidátku „Jednotné demokratické vlastenecké fronty pro sjednocení země“

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/2019_North_Ko­rean_parliamen­tary_election

Další odpovědi
Kepler

Dederóni a severní Vietnam (VDR) to měli v názvu taky, aby si proboha někdo nemyslel, že je tam diktatura. Ovšemže že tam diktaura byla, protože vláda jedné strany nic jiného není. Tzv. diktatura proletariátu, jenže to bylo spojeno s 3. pádem (komu, čemu) a ne pádem druhým (koho, čeho).

Aspartam

Protože Kim chce aby si to ovečky mysleli.

anonym

Tzv. Lidová demokracie, se kterou máme zkušenosti i my. To, že je něco formálně nazvané, tak to neznamená, že naplňuje její hodnoty.

Kelt

Trautenberg se také vydával za poctivého člověka. Demokracie je vláda lidu. Ale že tomu lidu někdo vládne a lidé jsou vlastně loutky, se neřeší.

Ametyst

Svět je plný lží. Evropská unie také není unie, ale rozhádaný spolek.

anonym

Názvem i pojmem demokracie se dříve oháněl kdejaký darebák,nejinak tomu je i dnes.