dust8

Proč se vypnutím HW akcelerace v Chromu přestala sekat a zpomaleně načítat videa na Youtube?

Vždyť právě HW akcelerace tomu má zabraňovat?

Odpovědi
cochee

Údajně Google tu hw akceleraci neumí pořádně udělat. Zkus jen tak z legrace nainstalovat jiný prohlížeč a uvidíš, jestli to bude dělat taky.

anonym

Paradoxní že ? Občas se to skutečně muže stát a je to způsobeno tím, že tvůj hardwarový akcelerátor (asi nějaký integrovaný intel) jednoduše není dostatečně výkonný, aby skutečně dokázal cokoliv urychlovat a CPU to místo něj zvládne rychleji, často je to způsobeno tím, že tyhle integrované intely stejně všechno počítají přes procesor a paradoxně může dojít spíše ke zpomalení než akceleraci výpočtu.

Také je možné, že sice máš dostatečně výkonnou grafickou kartu ale nemáš správně nainstalované ovladače grafické karty, což by se v důsledku projevovalo velmi podobně.

Vojta24

řešení je tedy prosté, nepoužívat integrovanou intel grafiku, koupit místo ní nějakou levnější nvidia/amd a nainstalovat nejnovější grafické ovladače – problém tím bude vyřešen a chrome bude bezvadně akcelerovat nejen 2D ale i 3D transformace dle očekávání.

cochee

To ovšem předpokládá stolní PC, což se mezi dnešníma béefúčkama vůbec nenosí, všichni mají laptop. A jak známo, do těch boráků s cenou tak max do 25–30 KKč většinou dedikovanou grafiku nekoupíš…