zvonisek

Proč se vlastně říká, že karty nikdy nelžou?

Je to dokázané?

Nejlepší odpověď
Dochy

To je axiom to se nedokazuje.
Resp. To lze snadno dokázat myšlenkovým postupem z (řekl bych) axiomů:

  1. Lež je vědomě podaná chybná informace
  2. Karty nemají vědomí

=>

  1. Karty nemohou vědomě podat chybnou informaci
  2. Karty nelžou

Další odpovědi
ivzez

Protože karty – na rozdíl od lidí – lhát nemohou.
Lhát mohou jen ti, kdo je „vykládají“, případně „interpretují“.

Drap

Pro ty kteří v karty věří, tak určitě nelžou. Pro ty, kteří nevěří , jsou karty a jejich vykládání nesmysl.

PepasAvalonu

Karty jsou neživé, lžou lidi a uvádí se to v souvislousti s nimi. Karetní hry jsou jsou pouze statistika a samotné karty lhát ani nemůžou, protože nemají jak – jsou neživé a nijak nemyslí. Nemohou lhát.

PepasAvalonu

Výkladní karty, nějaký ten tarot je taky „jen“ statistika, či osud. Takže taky nelžou.