Lgee

Proč se vede obchodní válka pouze s Huawei?

Proč Trump vede obchodní válku pouze s Huawei, vždyť skoro všechny značky mobilních telefonů jsou z Číny..

Nejlepší odpověď
anonym

Protože tu vůbec nešlo původně o telefony ale o klíčovou infrastrukturu pro telekomunikační 5G sítě. Ty dodává Huawei a Zte (nikoliv už třeba Xiaomi, DOOGEE, Cubot a další čínské značky, které se soustředí na domácí elektroniku a telefony) proto mají problémy především ti dva uvedení výrobci.

Politici totiž tohle neumí rozlišovat a tak uvalují sankce na celou firmu bez ohledu na dotčenou divizi. Proto teď google nesmí dodávat huawei své GOOGLE SERVICES pro ANDROID ale ostatním čínským výrobcům telefonů v pohodě může 🙂

Další odpovědi
jsemjá

Protože Huawei prý odposlouchává, a Trump se bojí.

hapiky

Jiné telefony jsou z Číny, ale nejsou ve vlastnictví komunistů, potažmo vlády a ta chce vyzvídat víc než je etické.

Vojta24

Jinak pro představu toto asi ti největší ryze čínští výrobci telefonů, kteří všichni musí spolupracovat s komunistickou vládou a na vyžádání jim vydávat informace svých uživatelů (z nich ale jen huawei čelí skutečným omezením, protože současně dodává i infrastrukturu 5G): … Cubot, Haier, Hisense, Honor, Huawei, LeEco, Meizu, OnePlus, Oppo, Xiaomi, Zopo, …