xiperio

Proč se vědcům (lékařům) nechce do transplantace komplet celého těla na cizí hlavu?

Už měla proběhnout, tuším ve Francii, jeden Rus ji chtěl dobrovolně podstoupit, jelikož trpěl nevyléčitelnou nemocí. Chtěl to riziko podstoupit. Měl na to peníze, už byl i sestaven tým lékařů (cca 150 lidí). A přesto se to neuskutečnilo. V čem nastal problém? Proč to nezkusili?

Odpovědi
huxa

Nejspíše se jedná o níže zmíněný případ, kdy tento experiment neschválila etnická komise.
https://journal­s.lww.com/tran­splantjournal/ab­stract/2018/07001­/full_body_tran­splantation,_is_it_a­llowed_.355.as­px

Wiki k tomu zároveň říká, že tento pokus na opici byl úspěšný a přežila devět dnů, než došlo k autoimunitní reakci, zde bych ovšem rád zmínil, že daná opice se nijak nepohybovala a byla pouhým „ležákem“ čekajícím na smrt, neboť nervová soustava je velmi složitá a nelze snadno odlišit, které nervy ovlivňují přímo funkce a jak „silný“ impulz jim musí člověk dát. Toto lze pozorovat u transplantací končetin.

K etnické otázce – nelze se ani přihlásit k „darování“ rukou k jejich transplantaci a lidé, kteří je chtějí mít amputovány (nejspíše skrz sexuální úchylku či zdravotní poruchu dysmorfibii) si nechávají ruce umrznout tím, že své ruce nechají několik hodin v suchém ledu.
Tudíž i zajištění darovaného těla legální cestou by bylo téměř nemožné – muselo by se jednat o někoho, kdo zemřel na poranění hlavy/mozku a zároveň toto poranění neovlivnilo jeho tělo.

elkon

I kdyby vše ostatní fungovalo, míchu nelze spojit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Úhel pohledu je i možnost zešílení, odhadovat dopředu reakci mozku je s velkým otazníkem, pokud takový zákrok chce kdokoliv podstoupit, proč tomu bránit…

xiperio

A dopředu.

xiperio

Samozřejmě by dárce se vším musel souhlasit.