Nassin

Proč se u nás stále propaguje vakcína od AstraZeneky, když ji některé státy odmítají?

To mi palice nebere.

Nejlepší odpověď
mosoj

https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/rus­ka-vakcina-sputnik-v-se-bude-vyrabet-i-v-nemecku-40354005

Hádej. Očkování vakcínou od AstraZeneky dnes zapíchlo i Německo a tady mně bude někdo tuto vakcínu vnucovat a snažit se o to aby se to nikdo nedozvěděl. Co na to říct.
Rusko na prodeji vakcíny hned na začátku vydělalo víc než v loňském roce na prodeji zbraní!!! A to je teprve začátek!! No vyrábět jsme mohli také!! Asi máme pěněz dost.

Další odpovědi
anonym

Za vším hledej peníze.

da ny

Nakoupilo se, zaplatilo se, vakcín je ještě nedostatek a očkovat se „musí“,
poptávka po něm je…..
Ostatní pozastavují očkování. Čekají na výsledky šetření (zřejmě se nic nenajde, reakce na očkování jsou individuáln. S ohledem na IS, celkový zdravotní stav, roli mohou hrát genetické mutace krve. Ty má až 50% Evropanů a málokdo o nich ví, pokud nebyl cíleně vyšetřen, tam bývá, u někoho náchylnost k trombozám, aj.).
Jsou zodpovědní… chrání své občany. Některé státy nesou na bedrech i finanční
odškodnění, za vzniklou újmu na zdraví očkovaných.
Ono to číslo poškozených, je relativně nízké, když se to člověka osobně netýká.

Pepa25

Nepropaguje, jen ji ministerstvo (logicky) odmítá nepoužívat. Samozřejmě jdou proti sobě dva požadavky: na předběžnou opatrnost a na ochranu životů díky očkování. Osobně si myslím, že to s její problematičnsotí nebude tak žhavé, protože ve Velké Británii s ní naočkovali miliony lidí … Samozřejmě může být problém jen v některých šaržích, to vyloučit nelze.

Mc Merkurion

… no, ono to chce vědět, kdo ji propaguje: například Hřib byl dost nedočkavej: https://ct24.ces­katelevize.cz/do­maci/3275348-praha-zacala-sama-rozvazet-a-ockovat-astrazenecu-nejpostizenejsi-tachovsko-dostalo
… „To, že nemáme data o účinnosti vakcíny u starších lidí, neznamená, že látka není účinná. Tvorba protilátek je u všech věkových kategorií stejná,“ říká Daniel Dražan z České vakcinologické společnosti. https://domaci­.ihned.cz/c1-66885800-kdo-odmitne-ockovani-riskuje-zivot-vakcina-astrazeneca-neni-nebezpecna-rika-drazan

Tomáš1234

OK, tak už i Německo, Francie a Itálie.

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/nizozemsko-pozastavilo-ockovani-vakcinou-od-astrazeneky-147113

A Blatný k tomu pořád nevidí důvod.

Sorry, ale to je fakt kok*t!

Drap

Peníze a také fakt, že jsme v podstatě jen novodobými koloniemi přátel ze západu. Tudíž nejsme tak důležití občané jako třeba Němci či Francouzi a když nás zemře o několik tisíc více než by muselo, tak se jen neatrně jim sníží zisky.

Hlada

Vidím to obráceně. Viróza je naprosto mimo kontrolu, striktní opatření jsou neúčinná a jedné, co jí může zpomalit, je očkování, případně léky zvyšující imunitu. Jakékoli obchodní, politické a byrokratické omezování výroby a používání léků a vakcín považuju za zločin. Zatím se neprokázalo, že kterákoli vakcína vyráběná kdekoli byla škodlivější, než viróza, kterou nepochybně budeme muset všichni projít. To stejné platí o lécích, byť by byly prvotně vyvíjené pro jiné nemoci.

Midoc

Nevím proč se propaguje.
https://www.li­dovky.cz/domov/vak­cina-astrazeneca-muze-zpusobit-alergicke-reakce-uvadi-ema-firma-obavy-z-vedlejsich-ucinku-odmita.A210312_153­912_ln_domov_he­kr

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.