zjentek

Proč se u nás při občanské neposlušnosti běžně nepoužívají sněžná děla a slzný plyn jako jinde v západní Evropě?

To si v ČRDELI BUDEME PÍSKAT NA PÍŠŤALEČKY ANEBO CINKAT KLÍČKAMA TŘEBA DONEKONEČNA? A co takhle otloukej se bábovičko? TO by nešlo? Anebo airsoftky a střelbička? Ne? Nic? Takže do Klause se střílet bude a do kovidu nikoli? A kdy už některé občany konečně skutečně, ale doopravdicky „vypneme“? Děkuji za názor.

„Na shromáždění nemá téměř nikdo nasazenou roušku a nedodržují se rozestupy.“ >>> https://www.no­vinky.cz/

Nejlepší odpověď
da ny

Až bude rozvášněný dav také plenit, rozbíjet výlohy, rabovat, převracet, zapalovat auta, házet dlažební kostky aj., přijde i to. Nejprve vodní děla :)

Další odpovědi
nyjono

Nepoužívají se spíš vodní děla než sněžná?

NoFear

Protože se tady i jinde ve světě špatně chápe pojem demokracie. Je to něco jako dogma, kterým se každý ohání.
Demokracie podle nich (často i podle politiků) znamená, dělat si, co kdo chce, dovolovat si, co chce, nemít žádné zásady, neuznávat žádné hodnoty, nemít respekt k nikomu a ničemu. Chovat se jako iracionální dav, je taky jednou ze složek výkladu této „demokracie.“
Jít proti demonstrantům by bylo narušení demokracie. Bylo by to nedemokratické. 😂😂🤭😂
A hlavně vládní strana by už nedostala hlasy. A toho se bojí. Hlavně taky proto, že by si na tom smlsly média, která by toho využila k ovlivnění, zkreslení a podala by to jako „ohrožení demokracie“ ze strany vlády a jejich představitelů. Každý, kdo nesouhlasí s vládou nebo některou stranou, tak o ní říká, že postupuje nebo se chová nedemokraticky. Dělají to i politici. Je to jen dogma, které nic neznamená, toho demokratismu se akorát zneužívá k jakékoli nespravedlnosti.
Tak proto.

doktorwho

Reálně už západní „demokracie“ vypadá tak, že buď souhlasíte nebo skončíte (Twitter, blokace, propuštění z práce). Tu to ještě není tak hrozné a vláda nemá úplně největší moc. Osobně na nynější demonstrace nemám názor. Budou tu horší problémy než COVID a s tím spojené restrikce. Bojím se, že se zhorší to elegantní pronásledování nepohodlných.

mosoj

Světlo na konci tunelu stále není vidět. Pokud se opozici podaří zblbnout lidi a dostane se k moci, tak teprve zažijeme restrikce a pravou bídu. Oni potom řeknou že za to může současná vláda a fertich.

elkon

Zeptej se Hamáčka, tady to nemá smysl.

Ametyst

Protože my jsme ten zaostalý ušmudlánek z východu, co si ještě pamatuje totalitní represe.

Hlada

Historicky vzato se u nás někteří občané vypínali tak, že se vyhodili z okna. V dnešní době se postupuje mírnější cestou. Nekompetentní pisálkové nesmyslných nařízení mohou odejít dveřmi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Quentos> ach ty čárky, ty čárky! );