Kulpix

Proč se plasty ohybem zahřívají?

(Některé)

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejen plasty a nejen ohybem. Při každém mechanickém namáhání – třením, vnitřním třením, změnami tlaku, dochází k přeměně mechanické energie v teplo. Proto se ohřívá i ohýbaný drát, pneumatiky, jakýkoliv vrtaný materiál, pláště nadzvukových letadel. Dokonce i během těch směšných pohybů při souloži se krásně rozpálíš 🙂

Další odpovědi
Cenobita

Většina materiálů se ohybem zahřívá, jde o přeměnu třecích sil v teplo.