Proč se Piráti jako politická strana neuchytili v jiných zemích (Německo, Švédsko, Island…)?

Může u nás slavit první úspěch, jaký je její potenciál?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jak jsem tu již párkrát psal – u nás jde o vyjímečnou shodu okolností, pro Piráty šťastnou. Zatím toho moc nepředvedli a z toho, co zatím převádějí je jednomu blivno. :(
Ovšem za pozornost stojí odpověď Butters_xD > „nemají za sebou žádné skandály“. Pokud není přímo jejich člen (potažmo kolaborující osoba), kde by byla jeho lež pochopitelná, tak to znamená jen jediné – je extrémně hloupý a neinformovaný, tudíž se nelze divit, že komedie jménem „volby“ dopadají tak, jak dopadají. ;) :D :D

Další odpovědi
Butters_xD

Protože je tu snaha o změnu … ( I když malá… Bohužel ) Já jim fandím, protože se mi líbí, že není vyzdvihován pouze jejich předseda a jsou v té straně vidět i jiní lidé.
Navíc nemají za sebou žádné skandály jako ANO atd. Musíme jim dát šanci.
aliendrone: Ne, nejsem člen a ani o tom neuvažuji. Jinak každý dělá chyby, ale ANO nebo KSČ(M) napáchaly tolik přešlapů, že Piráti jsou proti nim žabaři. Informovaný jsem dost, myslím si.

Kepler

Jistě, že se uchytily i v jiných zemích. Jejich program je nevyhraněný, ten jejich mají i jiné strany. Jasně populistická strana bez vlastní strategie a bez ideologie. V podstatě fungují podobně jako ANO. Že by anarchisté? Její osobnosti jsou mladí lidé s dreddy a jinak blbě vypadající, tedy si odvoďte sami jejich mentální úroveň. V mém bývalém zaměstnání jsem zažil jednoho, co měl dreddy až na na zem. Všechno se ale musí zkusit, i to patří k demokracii.

anonym

Myslim si,že ve Švédsku toto hnutí úspěch mělo.Pro pražany ovšem toto hnutí představuje katastrofu – zejmena jejich primátor, který přišel do Prahy z venkova a jeho působení na radnici je devastující.Jinak Piráty považuji za členy krajní levice,kteří mají velice blízko k anarchistům – viz jejich předseda.

Mc Merkurion

… protože jinde maj lidi rozum …

Drap

Možná to jde vysvětlit velmi lehce faktem, že v jiných zemích jsou voliči soudnější. Z těch našich pirátů občas vylezou takové skvosty, že by to snad ani dítě z MŠ nemohlo myslet vážně.

dubraro

Piráti jsou v podstatě přebarvení Zelení. Protože Zelení se u nás stali nevolitelnými (Bursík, solární tunel…), převzali jejich agendu Piráti. Například v Německu je to naopak, Zelení jsou silní a Piráti skomírají.

anonym

Kepler: Tak ne všici, znám takové :)) Sice to není můj šálek kávy (ta pirátská politika), ale rozumím jim :)

anonym

Butters_xD: Jaký mají podle tebe potenciál? Vidíš třeba inspiraci u e-governementu v Estonsku?

Edison

Estonsko je na tom poněkud jinak, než my. Hlavně mentalitou. Je jich míň, systémy tam fungujou kapku jinak (já tam byl dva a půl roku).

anonym

To by mě zajímalo. Tallinn se neustále zmiňuje jako inspirace pro fungující státní správu, jak jsi to viděl ty?

anonym

Jo a umíš estonsky? :D

Edison

Jo… Ale hlavně rusky. Třebaaaa… Mine metsa.

anonym

Já umím jen armastus, valge ööd a ranamaja :D

Edison

Se můžeš rovnou ženit, tyjo… Tere tulemas… Nojo… už tam zase dva roky nejsem… Tak mi spousta věcí vypadla… Mno… se pro změnu snad kouknu do UA… Ale nevím. Teď dělám dojčland.

anonym

Tak trochu se zajímám o zemi a rád bych se tam podíval. Německo je klasika :))

Edison

Tallin je moc pěknej. A pěkná příroda. Jen děsná placka. Ale stojí za to taky výlet do Helsinek. Tam se zase celkem domluvíš EN.

anonym

Helsinky a láká mě dost Tampere. Dík za recenzi, Tallin bych rád viděl a rovnou se podívat i do Tartu.

Edison

určitě ano. Nezapomenout na místní TV věž… je super. Nezapomenout na Paldiski. Večer, na západ slunce… Pěkný výhled večer je pak z východní strany, Tallin je pak krááásně vedle zapadajícího slunce. V Tallinu pak najdeš i německou i českou restauraci. Tam jsme ale nechodili… Když, tak jsme obráželi místní piva. Bóóóže… jsem tam toho taky vypili. A pozor na chleba. Maj jen víc a míň sladký chleby… Blivajz… Ale jinak vařej celkem slušně.

Edison

Taky doporučím návštěvu místního tržiště. Je to pecka. Mj. je tam spoooousta krámků s veteší od dob cara… 😁

anonym

Díky za informace, sám jsem zvědav na město a rád bych to právě spojil s kulturním programem. :)) Včetné hokejové mače Tappary Tampere ve Finsku, v Estonsku to s hokejem už tak valné není ale jak vidno, alternativ je tam dost. :)

Edison

Kucí byli na fotbale… Zrovna hráli dva španělský kluby ligu mistrů. Taky jsme zažili pár svátků a akcí… bylo to tam fajn… A v Tallinu se svez našima tramvajema!!! 😁 Jooo… a mezi Tallinem a Paldiskama je nádhernej vodopád. Na druhou stranu od Tallinu taky. U vesničku Klooga je pěknej památník na místní koncentrák. Pak doporučuju https://mapy.cz/s/fo­dosudeze a https://mapy.cz/s/ba­guzozomu. Ten druhej umí v zimě kráááásně zamrznout.

Edison

A ještě jsem zapoměl: Přímo v Tallinu fakt navštiv místní námořní muzeum!! To maj fak nááádherný! Lepčí, než v Goteborgu.