Nassin

Proč novinky.cz neotevřely diskuzi k úmrtí Ivana Havla, ale co se týče presidenta Zemana, všade ho uráží, pomlouvají?

====
Jako obvykle neřešíte odkazy na zdroj.

Speed77, A JAK MI VYSVĚTLÍŠ TOHLE, https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/diskuze/zem­rel-filmovy-moulin-40358170

Nejlepší odpověď
Ametyst

Je to politické zadání. Nebýt Zemana, byli bychom ještě hlouběji v bruseli. Novinky se diskuzí bojí, stejně jako se politici bojí názorů lidí.

Další odpovědi
Kepler

To je jednoduché. Ivan Havel byl politicky bezvýznamný, kdežto Zeman blbne celou EU i naše občany. V EU se právě proto ptají, kam vlastně patříme. Jako by velká část národa ztratila historickou paměť, a jako by zapomněli co za hovada Rusové jsou a co nám provedli v 68. a Polákům v Katyni. Zeman je větší ostuda republiky než protektorátní prezident Hácha.

orwell

To se děje poměrně často u článků, kde se dají předvídat „nekorektní“ příspěvky vztahující se k osobám, u kterých je třeba udržet za každou cenu pozitivní image. Aby, nedejbože, na ně někdo nenapráskal něco, resp. neupozorňoval na něco, co má zůstat pod pokličkou, nebo se propadnout do zapomnění. Vulgarita s tím patrně mnoho společného nemá, viz druhá polovina textu tvé otázky.

Speed77

Protože jde o úrmtí (!) a ne o běžný článek (ať je o kterékoli odobnosti). V článcích oznamující něčí úmrtí (ať je to, kdo je to), je to běžná věc, že se uzavírá a neumožňuje diskuze. Existuje něco jako morálka a respekt k zemřelým nebo minimálně ke smrti a úmrtí. Tak proto. Nikdo nestojí a „vášnivou“ debatu a urážky, když jde o smrt. Není to uctivé ani slušné.

da ny

U pana Ivana Havla postačí informace. Diskuze k osobě bratra bývalého
prezidenta není třeba. Nebyl politik, ani významnější osobností např.
z oblasti kultury, vědy, zdravotnictví, sportu apod.

Kromě věčného, rok strašícího a nudícího covid téma se novináři a reportéři
mají opět čeho chytit. Senzace a kachny lidi přitahují :D
Běží předvolební běsnění. Zdravý rozum a objektivní pohled na situaci/e spí.
Vládnou emoce, cloumá s nimi nespokojenost a neznalost. Chybí životní zkušeniosti
a nadhled.

elkon

Je to dezinformační, podřadný web, který nestojí ani za kliknutí. A navíc, proč má někdo diskutovat o tom, že tu nějaký Havel umřel.

Emefej

To je spíš dotaz pro Novinky.cz, než pro Odpovědi.cz.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

Nassin, Asi protože diskuzi neuzavírají u každého úmrtního oznámení. Najdeš i desítky článků (kdekoli), kde jsou diskuze povolené. A spoustu, kde jsou diskue uzavřené. Nejčastěji je zavírají u těch úmrtí, kde předpokládají nějaké negativní reakce: Tragická smrt nezletilých, většinou dětí (a hlavně těch, co zemřeli na covid), u slavných osobností a osob jim blízkým, u kterých se dá čekat, že si lidi nebudou brát servítky (ano – jako třeba i Havel nebo lidi kolem něj), hlavně pokud jsou opředeni fámy, konspiračními teoriemi a když je známo, že ve společnosti se toho o ncih říká hodně špatného.
U osob, která nejsou moc známé nebo u kterých se neočekává, že vyvolají bouřlivé reakce se to nechává otevřené. Smrt jakéhokoli umělce, zpěváka, režiséra, ale i řadového politika (když se nejedná o někoho známého-nepopulárního nebo když třeba nezemřel na covid a podoboně – to by určitě způsobilo spoustu nepatřičných poznámek… a není to uctivé ani k zemřelým ani k pozůstalým. Lidi jsou prostě hovada).
Já Havla taky nemusel.
Svým příspěvkem jsem nemyslel, že když jde o nějaké úmrtní oznámení, tak to automaticky uzaírají. Někdy dokonce uzavírají diskuze až po pár dnech (a nemusí jít o úmrtí), když už se to vyostřuje, spousta nadávek, blokací atd,…
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/na-plzensku-zemrela-osmileta-divka-nakazena-koronavirem-40352905#utm_con­tent=obsahovky&ut­m_medium=resul­t&utm_source=se­arch.seznam.cz&ut­m_term=zem%25C5%2­599el
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/na-chomutovsku-zemrel-11lety-chlapec-nakazeny-koronavirem-40353744
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/pos­lanec-ventruba-lezi-s-tezsim-prubehem-covidu-v-nemocnici-40353410#utm_con­tent=obsahovky&ut­m_medium=resul­t&utm_source=se­arch.seznam.cz&ut­m_term=zem%25C5%2­599el
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/zem­rel-frantisek-sedivy-40352095#utm_con­tent=obsahovky&ut­m_medium=resul­t&utm_source=se­arch.seznam.cz&ut­m_term=zem%25C5%2­599el

Nassin

Speed77, samé odkazy na pochybný portál. Koukni na https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/ivan-havel-umrti-bratr-vaclav-havel-obcanske-forum.A210425_204­035_domaci_mis­l/diskuse/1?ra­zeni=tip

Speed77

Protože jsme se bavili o Novinkách a sám ses ptal právě na ně.
Ale říct o Novinkách, že je pochybný portál a dát odkaz na idnes… :D Za mě jsou iDnes a Novinky asi ty nejpodobnější ze všech. Často čerpají ze stejných zdrojů a dokonce bych řekl že občas jedny od druhých opisují… Dokonce jakoby měli několik stejných pisálků. 😜😂
O seriozitě se nebavím… Od toho média a tisk nejsou. Já se bavil jen o uzavřených diskuzích. A moderátoři/správ­ci takových webů si to můžou sami nastavovat jak chtějí a uzavírat tam, kde se jim chce (může v tom být i politická orientace, co aj vím… Nevidím do nich). I na idnes jsou uzavřené diskuze.

anonym

Kepler:Pročti si něco o Háchovi.Komunisti mu dali nálepku kolaboranta a přitom tento muž zachránil mnoho českých studentů před popravou a koncentrákem.Mnoho lidí se nechalo zblbnout propagandou.Není nad to používat vlastní rozum.

Speed77

„Diskutérů“ na Novinkách (nebo vlastně jakýchkoli diskutérů) se vůbec nikdo nebojí.

  1. jsou většinou ubozí, názory plné dezinformací, omezenosti a nevychovanosti
  2. ti lidi nic neznamenají, nic neovlivní a hlavně NIC NEUDĚLAJÍ. Jen žvaní, tak ať si žvaní. Nad tím se nikdo (kromě dalších diskutujících) nepozastavuje, protože je to nezajímá a nemají důvod, aby je to zajímalo a trápilo. Nechávají je (ti vlivní a jiní) mluvit, bez jakéhokoli jejich zájmu a starostí, protože je to jedno. Ti lidi opravdu nic neznamenají a je jedno jestli je to diskuze na Novinkách, na iDnes, na Facebooku nebo někde jinde.

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.