Savier

Proč nám žaludeční šťávy nerozežerou žaludek?

Nejlepší odpověď
VaclavZeman

Protože žaludek chrání hlen. Pakliže se hlen poškodí, hrozí žaludeční vředy, tedy natrávení žaludku. Mimochodem kyselina chlorovodíková v našem žaludku není tak silné koncentrace.

Ještě si něco z biologie gymnaziálního typu pamatuju. Moje matka učila bižuli na škole, ale já na to nikdy nebyl. A nejhorší byla zoologie.

Děkuju.

Další odpovědi
marci1

Vděčni můžeme být epitelovým buňkám. Ty totiž produkují sliz ve formě bikarbonátu, který pokrývá vnitřní povrch žaludku a dokáže kyselinu neutralizovat.
🙂