12kolemjdouc

Proc mě necelý rok nemohou živit rodiče?

Maturoval jsem v zari a na jare jsem nepodal prihlasku na zadnou skolu. Musim ted cekat do brezna. Proc musim pracovat,, kdyz nestuduju?
--

Proc me necely rok nemohou zivit rodice?

Nejlepší odpověď
marci1

Protože kdo nestuduje, musí rodičům přispívat na nájem, potraviny a ostatní chod domácnosti. Ukaž, že jsi „chlap“ a najdi si třeba alespoň nějakou brigádu. 🙂

Další odpovědi
Drap

A proč by měli? Neživili tě snad už dost dlouho?

nyjono

To mohou, ale … to by ses sám před sebou nestyděl se nechat jen tak živit, když můžeš vyděláv at a domů přispívat?
Proč by měli pracovat jen oni a ty ne?

iceT

Proč by měli?
Cos teda dělal?
„Maturoval jsem v září a na jaře jsem nepodal přihlášku na žádnou školu“ …to je ale víc než rok, tak cos teda dělal celou tu dobu? To nemáš žádné výdaje, koníčky, zábavu, kterou by si mohl a měl platit sám, to ti platí rodiče?

Dochy

Taky bych chtěl mít rodiče co mě mohou vydržovat zatímco já budu kašlat na celý svět 😉 (tím rozhodně nic svým rodičům nevyčítám – aby náhodou nedošlo k omylu 😉 )

Protože když jseš tak xxxxx že si nedokážeš zajistit alespoň studium a tím si zlepšit svoje vyhlídky do budoucna, tak bys měl alespoň získat nějaký náhled na to co normální život nádeníka obnáší.

ivzez

Přemýšlím, jestli je člověk s takovým přístupem ke studiu + k životu a odpovědností
vůči rodičům i sám za sebe vhodným uchazečem o studium na VŠ.

Nejde přece jenom o výživu a bydlení, ale i o úhradu zdravotního pojištění, financování koníčků,…