pilsurgel

Proč letecký vládní speciál České republiky převezl ukrajinského prezidenta z Bulharska?

Podle tohoto zdroje https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-zelenskyj-dnes-prijede-do-ceska-40436989 se objevily informace, že setkání ukrajinského prezidenta s bulharským prezidentem nebylo zrovna v přátelském duchu.

Odpovědi
paul1

Asi byl pozvaný. A speciál také musí povinně nalétat určitý počet hodin, aby byl v kondici.

Dochy

A proč do jednoho dotazu mícháš „proč český speciál veze ukrajinského prezidenta“ s mírou politické kompatibility a ukrajinského a bulharského vedení?

Jinak nějak se asi přepravit musí a vzhledem k situaci toho teď asu ukrajinská letka moc po světě nenalétá. Navíc pokud čeká vojenská letadla nebudou létat z nějakých faktických důvodů, budou muset absolvovat cvičné lety aby si piloti udrželi kvalifikaci.

elkon

Kdyby byl v Rumunsku, přivezl by jej z Rumunska.

Drap

Aby ušetřil pohonné hmoty. Potřebuje je jinde.