dust8

Proč je pivo tak extrémně močopudné?

Nejlepší odpověď
marci1

Proč po pivu chodíme pořád na záchod? Může za to snížená produkce vasopresinu! 🙂
Při pití alkoholu musíme chodit mnohem častěji na záchod. Bez ohledu na to, kolik toho skutečně vypijeme, se s námi něco děje. Alkohol totiž ovlivňuje hormonální reakce spojené se zpracováním tekutin v ledvinách.
Vasopresin je známý také jako antidiuretický hormon, jelikož působí proti diurézi – tvoření moči v ledvinách. Tento hormon se tedy stará především o to, aby tělo zvládalo zachovat dostatek vody namísto pouhého jejího vylučování, a tím pádem aby moč byla optimálně koncentrovaná škodlivými látkami. Při konzumaci alkoholu tedy dochází k mnohem menšímu množství reakcí tekutiny v ledvinách, a ta je namísto toho rychleji vyloučena.
https://zoomma­gazin.iprima.cz/za­jimavosti/pivo-zachod

Další odpovědi
Kepler

Není močopudnější než voda. Jenže v hospodě vsákneš těch piv víc. Pamatuju se, když jsem byl ještě nefalšovaný pivař, tak šel s pískem po čtvrtém pivu a pak už po každém dalším.

Emefej

Mě pivo extrémně močopudné nepřipadá. Mám to podobně jako Kepler, poprvé jdu po čtvrtém a potom už po každém dalším, takže během jedné návštěvy hostince jdu maximálně sedmkrát. To se dá zvládnout.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.