Jakub Dlouhy

Přijmou mě do armády s vadou zraku?

Dobrý den,

už od prváku na střední škole jsem trénoval vše na to, abych zvládl přijetí do 601. skss, ale momontálně na zdravotní prohlídce jsem zjistil, že mám 1 dioptrii na levém i pravém oku, tak se chci zeptat, jak to je s brýlemi a zdravotní klasifikací A schopen jako výsadkář nebo případně laserovou operaci očí.

Děkuji za odpovědi

Odpovědi
Mravenec

Kamarád toto řešil laserovou operací, je to určitě lepší a zvyšuje šance. Následně se dostal na UNOB.

aevul

Co je za problém najit si příslušnou vyhlášku? Tam si pak najdeš své hodnoty zrakové ostrosti a v průsečíku ti vyjde klasifikace.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2019-226

vratit

Česká srandaarmáda plná gumáků je na hovno. Žádný výsadkář z tebe nebude. Leda tak další Švejk. Počet důstojníků na mužstvo máme snad nejvyšší v Evropě. V případě konfliktu by jeden bojoval a 10 velelo.
Nedávné jmenování jedné kancelářské vyhulbrkyně do funkce generálky to jen potvrzuje.