zjentek

Při kterých nemocech může ublížit kapsaicin?

Při které nemoci se nemá jíst chilli ani feferonka?

Nejlepší odpověď
quentos

Logicky např. při problémech s močovými cestami (zánět moč. cest či měchýře apod.). Ve zdroji píší, že je třeba silně omezit chilli i při těžké formě akné a přecitlivělosti žaludku.

Zdroj: https://dadala­.hyperlinx.cz/kor/ko­rr0036.html

Další odpovědi
Kepler

Asi je takových nemoci víc. Prakticky vždy, když je předepsána šetřicí dieta, třeba při vředové chorobě žaludku, nebo jiných nemocech trávicího ústrojí.

Cenobita

Velké riziko je při žaludečních vředech, jsou známy případy, že někomu praskl žaludeční vřed a zemřel na krvácení. Není radno dráždit poškozenou žaludeční sliznici kapsaicinem.