Lucy_13

Mám přestoupit na jinou SŠ, abych nemusela čekat 2–4 hodiny na autobus?

Uvažuji, jestli mám přestoupit na jinou střední školu. Na škole, kde jsem, musím dojíždět a spoj mám špatný, takže se o víkendu nemám jak dostat na praxi, teď jsem ve 2. ročníku, takže ve škole i na praxi jsem dýl než v prvàku, tudíž musím čekat 2–4 hodiny na autobus. Přemýšlím, jestli mám přestoupit na SŠ blízko domova, spoj bych měla bezproblémový i obor bych měla stejný, jenom se bojím toho, jestli zapadnu do kolektivu, jestli bude dobrý kolektiv,
jako + beru, že bych měla praxi taky blízko a nemusela bych o víkendu chodit na praxi a o svátcích, kdežto na tý SŠ, kde jsem, musím, jenom nevím, jak se rozhodnout, mám v tom zmatek, prosím poraďte, děkuji

Nejlepší odpověď
Kelt

Ptáš se špatně. Hlavní je pro tebe ta škola, nebo čas? Ten čas bys měl nějak využít. Třeba zůstat déle ve škole a učit se tam, nebo si zajistit dopravu. Také se dá domluvit, že by ti upravili třeba rozvrh, aby ti to vyhovovalo. V životě budou daleko horší překážky a tak se nesmíš vzdávat. A kdyby u školy čekal pes, tak bys nešel do školy, nebo bys hledal někoho, kdo toho psa odvede. Hledej řešení a ne problém. A kdybys byl dobrý matematik a měl bys možnost dělat pekaře, jen proto, že rozvrh koliduje s odjezdy spojů, ale vůbec tě to nebude bavit a nikoho tam neznáš, ale v té matematice jsi dobrý, tak jak se rozhodneš: ?

Další odpovědi
quentos

Do POLE PRO OTÁZKU (výstižněji už se jmenovat nemůže) se píše OTÁZKA.
Takovéhle věci za tebe nikdo rozhodovat nebude. Fakt se rozhodneš podle toho, co řeknou cizí lidi na nějakém webu?
Jestli dobře počítám, máš dva roky do maturity, takže je nejvyšší čas začít makat na češtině (děsuplné chyby typu „tudíš“, „výkend“, téměř absence jakýchkoli čárek…), jinak to nedáš.

elkon

Proč se neporadíš s rodinou? Proč do toho taháš cizí lidi?

Arne1

To není v místě školy internát kde by se dalo bydlet ? Nebo nějaký levný podnájem ?