LenkaP

Doporučili byste v současné době jet pracovat do Německa?

Přemýšlíme s manželem, zda odjet do Německa pracovat. Doba není ideální, ale říkáme si kdy bude. Odjel někdo pracovat do Německa během doby, kdy řádí koronavirus?

Odpovědi
da ny

Pokud máte práci, bydlení, umíte jazyk a zaměstnavatel o Vás stojí, ano.
Samozřejmě s negativním testem :).estem
Až budeme pro Němce méně riziková země, bude to snazší.

Peky73

Hlavně tolik neřešte tu mediální masáž. Všechno když se chce, koronavirus už není takový problém, když jsou teď antigenní testy zdarma. Začal jsem v Německu pracovat od Nového roku a pohodě, jezdím domů tak jednou za 2–3 týdny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

LenkaP

@Peky73 Mohu se prosím ze zajímavosti zeptat, kde jste práci hledat?

Peky73

Přes web https://www.ar­bee.eu/prace-v-nemecku/ .. ale tam jsou spíše technické a strojní pozice. To pro vás si moc nebude :)

Ametyst

da ny: Když jsem poprvé nedávno slyšela Němce prohlašovat, že je Česká Republika nebezpečná země, řekla jsem si- Už to zase začíná. Provokace, nálepkování, výroba nepřítele. Němci nikdy nedělají malé chyby. Bohužel za ně platí jiní.