Spartaboy

Pokud si koupíte loupané oříšky, omyjete je před konzumací ve vodě?

Nejlepší odpověď
da ny

Pro „Tomáše a divizny“ oplachování ořechů :
🙂
„Ořechy patří mezi nejzdravější potraviny. Před konzumací je ale důležité je několik hodin namáčet“
https://styl.de­nikplus.cz/os­tatni/1167-orechy-patri-mezi-nejzdravejsi-potraviny-pred-konzumaci-je-ale-dulezite-je-nekolik-hodin-namacet.html
„Pro většinu lidí jsou ořechy a semínka těžko stravitelné a……
… po několika hodinách ve vodě jsou ořechy výrazně chutnější…
Ořechy bývají často velmi znečištěné…“.

Loupané ořechy kupuji zřídka. Dále tepelně zpracovávám. Oplachuji, když vlašské a mandle jdou do bábovky, štrůdlu, koláčů apod. Lískové ořechy u nás nekupujeme.
Mandle a výjimečně arašídy (žádné terno) jdou omyté do „číny“ apod.
Mandle k přímé konzumaci (raději neloupané), opláchnu a namočím. Když už je člověk baští, tak ať jsou užitečné (vyloudím z nich užitečné enzymy, ne jen tuk).

Para a kešu loupané ořechy (bohužel) někdy baštím jbez oplachu.
Vhodné je prohřát ořechy a semínka na pánvi (plísně)..

Další odpovědi
elkon

Ne, je to hloupost.

Hufnágl

Já si třeba oloupaný banán neoplachuji.

quentos

„Pokud si koupíte loupané oříšky omyjete…“

Tedy pokud si něco koupím, loupané oříšky omyju? Nebo jak?

Drap

Nekupuju je, ale kdybych koupil, tak určitě omývat nebudu. Nejlépe chutnají ořechy, které si sám nasbírám.

VeRe1983

Já ne, jednou jsem ořechy namočil do vody, když jsem omylem koupil nesolené arašídy. Takže putovaly do misky s vodou a pár lžičkami soli.

Mc Merkurion

… to jako po jednom nebo jak ??? nehraničí už toto s nějakou fóbií ??? … samozřejmě že NE …

RyuzakiKate

Jestli myslíš loupané jako beze slupky, tak ty nekupuji. Každopádně je vždy opláchnu a přes noc namáčím, abych si je pak mohla dát ráno do kaše, jsou takto stravitelnější a chutnější, zejména vlašáky, mandle a lískáče.