zjentek

Namáčíte ořechy před konzumací?

Má to „hlubší“ smysl (potvrdíte například zdravotní benefity či jiné)? Pokud ano, které ořechy jo a které ne? 👍

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Ano, jsou poté stravitelnější, protože suché nejsou určeny k přímé konzumaci. Pro někoho se slabším trávením to není vhodné a namáčením se taky ořechy znovu „probudí“ a i lépe chutnají. Konkrétně určitě doporučuji namočit vlašáky, mandle a lískáče, případně tygří „ořechy“, ty jsou pak úžasně křupavé. U měkkých tučnějších plodů jako para, makadamové, pinie či kešu, to není nutné, pokud se z nich nechystáme dělat např. nějaký krém, rostlinné mléko či pomazánku.

Další odpovědi
Emefej

Ano. Nezralé zelené ořechy spolu s kořením namáčím do vodky. Za šest neděl mám výtečnou ořechovici.

elkon

Nikdy jsme to nedělali.

zjentek

RKate a ještě bych doplnil, že se tím takto krásně odplaví případné plíšňové spory a jiné „sajrajty“. (;

RyuzakiKate

Pokud to v tý vodě ovšem nenecháš týden :D stačí pár hodin, nejlépe přes noc ;)