Mr. Marek

Pokud pesimisté mají spíše negativní pohled na situaci než optimisté, jsou i jejich sny negativnější?

Je zde nějaká spojistost mezi vnímáním reality negativníma očima a charakterem snů, které se zdají pesimistovi?

Odpovědi
Gonfaloniér

Je to možné. Denní starosti člověka se odráží ve snech. Optimisté se ale taky můžou bát, obávat se neštěstí, ale vidí to růžověji a zkrátka VĚŘÍ, že to dobře dopadne. Takže oni (kvůi obavám) můžou mít negativní sny. Pesimisté můžou být smířeni se špatnou situací a tím, jak to dopadne – takže můžou být škarohlídi, ale nemusí je to trápit. Proto se to nemusí odrážet v jejich snech.
Pro oba platí, že to tak můžou a nemusí mít. Takže to záleží spíš na každém, jaký má postoj. Ve hře je víc faktorů, než jen optimismus a pesimismus.

Nejlepší je být realistou, hlavně pragmatickým realistou-idealistou (ty dvě věci se nevylučují!). Ale pozor, většina pesimistů o sobě smýšlí jako o realistech. Jsou pevně přesvědčení, že to vše negativní, čemu věří, je skutečnost a že vše vidí v reálném světě. Hlavně si o sobě myslí, že nejsou pesimsity, a že „to“ tak prostě je, v tom světě.

Ametyst

Jak jinak vnímat realitu, když je negativní, než negativně? Ohlupováni a nalhávání si, že je vše v pořádku, ničemu nepomůže. To už se blíží politické korektnosti, která nedovolí pojmenovat problém. Sny jsou určitě vyvážením reality, takže pozitivní a pěkné.

katollik

@Gonfaloniér Říká ti něco pojem evoluční biologie? Když kdysi dávno našel ráno vedle ohniště pesimista zlomenou větévku, tak ho další noc nesežral šavlozubý tygr. Narozdíl od optimisty, kterého evoluce vyřadila ze hry, protože si namlouval, že tu větévku zlomil jelen. No a realista to byl takový ten, co si té zlomené větve ani nevšiml, protože si myslel, že je chytřejší než pesimista i optimista :)

zjentek

Určutě ne. Mně ve spánku čověče z hůry přicházejí TAK OPTIMISTICKÉ A POZITIVNÍ sny, že mně nezbývá, než si namlouvat cosi o jakési vyšší moci, která má asi za úkol udržovat mě v jakéž takéž rovnováze. Ovšem ať tak či onak, ráno se budím zpocený a vyděšený jak cyp. Při smyslech se okamžitě naseru a hned se mně uleví… fuj.

katalyzator

Hloupá a zavádějící otázka. Odpověď hledej v tom co je to vlastně realita. Ono pesimista, optimista nebo případně blázen na ni budou mít vždy odlišný pohled. Co myslíš? Budou sny blázna bláznivější než sny optimisty a budou nebo nebudou součástí reality?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Katalyzátor: Realita je objektivní. Zato pravda je subjektivní, každy ma tu svou. Jak zpíval Hutka “ Pravda je barová tanečnice a pro každého zvlášť tančí. “