dust8

Pokud máte nějaké zkušenosti s lepením puzzlí, tak jaké?

Zajímalo by mě jaké konkrétní lepidlo používáte. Prý jsou přímo lepidla na puzzle.
To lepidlem potře celá podkladová deska nějakým štětečkem či jak se s tím manipuluje resp. lepí ty puzzle?

Odpovědi
Kepler

Já jsem teda puzzle, které se musí lepit ještě neviděl, ale možné to jistě je. Záleží na materiálu. Myslím, že by se na takto lehké kousky, ať už papírové nebo plastové hodil i obyčejný vododisperzní Herkules.

iceT

Puzzle jsem lepila jen jednou nějakým lepidlem na puzzle, to se poskládaný obrázek tím lepidlem potře /na horní straně obrázku/ a nechá zaschnout.

zjentek

Jak dí IceT- nejprve puzzle složíš, výsledný obrázek shora potřeš lepidlem na puzzle nebo herkulesem či podobným na stejný bázi (můžeš herkules trošku naředit vopdou a máš lepitlo na puzzle) a po zaschnutí si můžeš obrázek třeba pověsit- to je také tuším význam celýho lepení (;

led

Predávajú sa aj „slepé puzzle“, tj. bez obrázku.

Možte použiť
buď etiketový papier s už naneseným lepidlom na ktorý namaľujete obrázok,
alebo pomocou plochého štetečka lepidlo natrieť na vrchnú stenu puzzlí a následne papier s obrázkom prilepíte..

Dobrá zábava pre deti je vlastný obrázok, buď dieťaťom nakreslený, namalovaný, alebo už hotový nalepiť na zložené „slepé puzzle“ pomocou lepidla na papier, napríklad už zmieňovaný Herkules a po zaschnutí toto celé orezať v tvare jednotlivých dielikov pomocou tenkého orezávatka, nožíka.
Požadovaná je trpezlivosť, presnosť, šikovnosť a hlavne nápaditosť.
Príjemnú zábavu

xBarborax

A co třeba takovéhle 3d puzzle https://www.du­dlu.cz/3d-puzzle/ dá se vyvěsit nebo prostě někde dát jako dekoraci máte zkušenost ?

Dochy

„Já jsem teda puzzle, které se musí lepit ještě neviděl“ – tak lepit se nemusí, ale někteří lidi některé puzzle po složení chtějí použít jako dekoraci a bez lepení by to zůstalo poněkud nestabilní (zvlášť takové kousky jako krajinka z 9–15 tisíc dílků se kterou si člověk přeci jen nějaký čas užije…)

iceT

Po zaschnutí lepidla je vhodné obrázek zasklít, což vyjde na pár stovek, a nevím jestli to není zbytečné nebo by snad šla použít laminovačka, levná stojí kolem 500, možná i méně, a využití najde téměř vždy, pokud chceš uchovat fotky nebo kreslení dětí/vnoučat. A proč to zmiňuju? Protože slepené puzzle by se mohlo časem zkroutit, proto.