Rokio

Pokud člověk skončí na psychiatrii, může si za to většinou sám?

Předpokládejme, že to není kvůli alkoholu, cigaretám, či drogám. Za tohle si dotyčný jistě může sám, protože se sám rozhodl konzumovat tyto látky.

Za předpokladu, že osoba onemocní schizofrenií nebo mánií a „neprodroguje“ se k tomu, je to pak čistě její chyba? Co když třeba se ještě k tomu předtím věnovala pohybu a stravovala se zdravě?

Předem vám děkuji za odpovědi a přeji hodně zdraví a pěkný víkend!

Nejlepší odpověď
zjentek

Rokiáči, vypadá to, že ano, uvedu příklad: Když vhodně spojíme síly, jsem přesvědčený, že u psychiatra brzy skončí zdejší elkon. A samozřejmě si za to bude moci sám, když do jemu nevyhovujícího prostředí (😁) dobrovolně sám furt leze, protože má to nutkání 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️. Jeho problém a naše hloupá starost! 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

Další odpovědi
Drap

Ne vždy

Ametyst

Nemůže. Pod tíhou životních tragédií tam mohou skončit i nudní obyčejní jedinci, do té doby úplně zdraví, žádní alkoholici a podobně. Proto nemám ráda přísloví, jako “Co té nezabije, to tě posílí.” Blbost: co tě nezabije, to tě chce zabít. Potom ryješ hubou v zemi, a nechce se ti žít na dně.