Sjømann

Pokud chci podporovat / volit českou konzervativní pravicovou stranu, kterou mi doporučíte?

Současná vláda je středově, v některých ohledech středolevicově liberální. Navíc slepě prounijní. Čili strany v ní škrtám. V opozici to je katastrofa – hnutí jednoho majitele – nacionální nebo liberální? Národně socialistické hnutí Okamury… prostě bída. Mimo Parlament nacionální strany typu Trikolora, Volný Blok (vadí mi proruský narativ – bagatelizace ruského vlivu), pak mě napadají Svobodní, to jsou ale spíše libertariáni. Zelení a KSČM – marxistické strany. Kdo zbývá?

Odpovědi
elkon

Strana se nevybírá podle módy, ale podle toho jak se projevuje dlouhodobě. Podle tvých úvah je jasné, že ani nevíš která bije. Proto sháníš „rozumy“ od jiných, místo toho, aby ses situací zabýval do hloubky a udělal sis skutečně kvalifikovaný ná­zor.

da ny

Je to vždy věc individuálního názoru.

„Současná vláda je středově, v některých ohledech středolevicově liberální.“
K této Vaší větě mohu jen podotknout, že asi žijeme každý v jiném státě. Já mám na tuto vládu (směr) názor odlišný.
Stranu si musíte „vybrat“ sám, dle vlastního uvážení. Takovou, která „pracuje“ ve Váš prospěch. Pro ty, kam se řadíte, kam patříte.

Po volbách „Vaše strana“ „, pravděpodobně vytvoří vládní koalici s jinými, jinou stranou a vše bude jinak (ústupky, kompromis, změna, hrozí také lež, zklamání a korouhev).
Je vhodné jít k volbám a „nedat šanci, sílu“ straně, o kterou nestojíte.
Nejednou se stalo, že lídra strany (který přitáhl voliče) vzápětí vystřídala jiná osoba. „lídr“, znechucen odešel nebo byl prostě „postaven na vedlejší kolej“ a nahrazen. Směr strany nabral jiný vítr….

Někdy jsou věci jinak, než se zdají být. 😉
Z předvolebních výzkumů mezi SŠ a VŠ často vyplývá to že „preferují“ vládu pravicovou. Představa o její činnosti, vlivu a představě potencionálních voličů o jejich budoucím životě, vždy vyplynulo, že jsou typickými levicovými voliči (respektive, se svou představou by měli volit levici).

Kelt

Pokud něco chceš v politice, tak bys měl mít vlastní názor a nebýt korouhvička, převlékač kabátů a pod.

Ametyst

Strana PRO, která organizovala mírumilovné demonstrace. Proběhly ve vší slušnosti, i přesto na ně korporátní media plivala. Na rozdíl od západních demonstrací, kde hoří auta, ničí se majetek, a je tam i plno zraněných policistů, kteří mají plné ruce práce udělat pořádek, tady se nic takového neděje. I přes zdatné provokace.