FlAsh_7

Píšete si příjmy a útraty do Excelu, nebo analogově na papír? Proč?

Nejlepší odpověď
elkon

Zbytečnost, kdo umí hospodařit, takové hlouposti nepotřebuje. Stačí výpis s účtu jednou za měsíc, pro letmou kontrolu.

Další odpovědi
anonym

Ani jedno, v rámci bankovnictví mám veškerou potřebnou evidenci výdajů a vzhledem k tomu že v drtivé většině případů platím výhradně kartou či mobilem je ta evidence docela podrobná, kamkoliv to zbytečně přepisovat by byla jen ztráta času.

Dochy

nepíšu.
Nikam.
Proč?

quentos

Na papír. Mám je tak kdykoli při ruce. Kdybych je měl v Excelu nebo kdekoli jinde v PC, vyžadovalo by to mít zapnutý počítač kdykoli, kdy se tam potřebuju podívat.

Pepa25

Nepíšu si běžné příjmy a výdaje, ale investice a úspor. Do Excelu, protože papír bych mohl někam založit nebo ztratit – takto vím, že v počítači i za dva roky najdu kolik mám státních dluhopisů … Pro hlídání pohybů stačí obvykle internetové bankovnictví.

Rokio

Do Excelu. Vytvářím si zde každý měsíc finanční výkaz. Ve fin. výkazu si také vedu hodnoty mých aktiv, zisk z aktiv a jejich výnosové procento. Každý výdaj si také zapisuji na papír A4, kde si píšu název výdaje, částku, účel (např. dar, potraviny a nápoje atd.) a jestli se jedná o bankovní operaci, nebo o hotovost. Příjmy si zapisuji stručně na stejný papír, kde výdaje.