Boy 13

Panadol Novum, nebo Panadol Novum Extra?

Jaký používáte vy proti migréně a je mezi nimi znatelný rozdíl? Nebo stačí Panadol Novum? Proti silné migréně? Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Spíše než následek je lepší řešit příčinu. Z čeho bolí hlava? Migréna pochází nejčastěji ze zablokované páteře (vlastní zkušenost) nebo z psychické příčiny. Navštívit chiropraktika nebo psychologa, případně (jak tak čtu tvoje ostatní dotazy) psychiatra.

Další odpovědi
elkon

Já sice prášky nepoužívám (v podstatě nevím co je bolest hlavy), ale vím, že lepší než nějaké prášky, kterými si ničíš žaludek, je lepší toto.https://www­.drpopov.cz/pro­dukt/bylinne-kapky-migresan-50-ml/. A tinktura je také vždy účinnější než čaj.

Drap

Nepoužívám prášky, pokud je to trochu možné.

Pepa25

Osobně proti migréně používám Saridon. Je to lék na bázi paracetamolu, ale obsahuje také kofein a propyphenazon. Je určen pro osoby nad 12 let a nelze současné pít alkohol. Nikdy jsem neužil více než 1 tabletu a osobně mi zabírá do 20 minut.

Zdroj: https://www.drmax­.cz/saridon-10-tablet

paul1

Také se snažím prášky nepoužívat. Praktizuji presopunkturu, na hlavě jsou určité body a cesty, které se dají podle bolesti vyhledat a tyto oblasti jemně masíruji. Pokud toto nepomůže, tak paralen.

mosoj

Panadol Novum obsahuje 500mg paracetamolu. Panadol Novum extra obsahuje 500mg paracetamolu a 65 mg kofeinu. Kombinace účinných látek bývají účinnější, nicméně na každého to působí jinak. Musíš si to odzkoušet sám. Osobně kupuji panadol extra rapid což je to samé, jako Panadol novum extra. Není to ale NOVUM!!!!!! Ještě existuje kombinace paracetamolu s codeinem. Je ale na předpis a stojí o poznání více.
Osobně na bolest používám Foxis (Zaldiar). Je to kombinace 325mg paracetamolu a 37,5 mg tramadolu. Je to nejméně škodlivý lék z těch co obsahují paracetamol ( je ho tam nejméně a v případě potřeby je možné vzít dva najednou). Je velmi účinný , hradí ho pojišťovna, ale je na předpis. Stačí praktický lékař.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Viktorie II.

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Co bych měl pravidelně?