autacek

Pamatujete si ještě na Altavistu?

A jaká alternativa, mimo té obecně známé, je dnes ještě použitelná?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jo, pamatuji. Alternativy? Zkus DuckduckGo, pro české stránky je nejlepší Seznam, pro věci obvykle nenalezitelné Yandex – ono záeží na tom CO potřebuješ. :)

Další odpovědi
ivzez

Yahoo je ještě použitelné, občas mi nabídne
lepší výsledky než Google.

Arne1

Přátelé Microsoftu používají BING. Podle mne jeho výsledky nic moc. Ruský YANDEX je zajímavý.

HarpPlayer

Obecně známou zřejmě myslíte skvělý www.GOOGLE.COM … 😉

Klaproth

Pamatuji.

Vojta24

altavista použitelná už není, ostatně vše k tomu tématu je uvedeno zde https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/AltaVista … altavista doplatila na to že její zakladatelé odešli jinam a pak už si ji jen jako zlatou cihlu přehazovali různí nekompetentní investoři (jako třeba šroubovácí compaq kteří sice uměli sešroubovat počítač ale v oblasti software ne neprosadili nikdy nijak) s přihlouplými nápady dokud se v jejich rukách z té zlaté cihly nestalo hov***. Jeden ze zakladatelů odešel dokonce přímo do Googlu což asi taky o něčem svědčí.

Dokud to měli v rukách vědci z Digital Equipment Corporation, mělo to ještě nějakou šanci uspět, ale od té doby co to v rukou měli jen obchodníci / investoři bylo jen otázkou času kdy to zanikne zcela.

Dnešní alternativy ? Samozřejmě Google, … pro ty co google neradi kvůli obavám o své soukromí pak DuckDuckGo …